Virtualios parodos

 


Kūryba tai, kas gimsta neužplanuota (Viliaus Purono 75-mečiui)

Tai šiauliečio dizainerio Viliaus Purono žodžiai, tapę jo 75-mečiui skirtos parodos akcentu.

Vilius Puronas gimė 1947 m. vasario 11 d. Panevėžyje. Ne viena nerūpestingos vaikystės vasara prabėgo Kupiškyje. Tai liudija išlikusios fotografijos, kurias kartu su parengtomis knygomis bei autobiografiniais dokumentais menininkas dovanojo Kupiškio viešajai bibliotekai.

                      Sveikindami gerbiamą Jubiliatą, siūlome susipažinti su ryškiausiais jo darbais.

 

Bibliografė Jolita Pipynienė
Rašytojo Jurgio Usinavičiaus (Napalio Augulio) gyvenimo vieškeliais
Kupiškio krašte retas kuris nėra girdėjęs rašytojo Jurgio Usinavičiaus pavardės, gal kiek mažiau girdėta tikroji – Napalio Augulio. Nuo Skapiškio krašto kilęs rašytojas ir žurnalistas šiais metais kovo 27 d. švenčia gražų 90-ties metų jubiliejų. Gyvenimas, nubloškęs į tremtį ir atgal, galiausiai sugrąžino į svajonių miestą Vilnių.
Sveikindami Jubiliatą, norėtume pasidalinti vaizdais iš jo asmeninio albumo, Kupiškio viešosios bibliotekos archyvo bei pasklaidyti romanų puslapius, kuriuose galbūt atpažinsite mūsų krašto vietoves, žmones ar įvykius...

                                                                                       Bibliografė Jolita Pipynienė

Kviečiame žiūrėti:

Skapiškio krašto metraštininkė: Stanislava Mažeikytė
Rodos dar vakar įrašinėjome pokalbį su Mokytoja Skapiškio miestelio centre... Jau prabėgo treji metai, kai ji iškeliavo Amžinybėn ir liko pasakojimai tik iš būtojo laiko... Birželio 1 d. jai būtų 95-eri.
                      Šiandien Jums siūlome susipažinti su kraštotyrininkės Stanislavos Mažeikytės parengta „Skapiškio miestelio Dariaus ir Girėno g. (Kalvarnikų) istorija“, kuri publikuojama jos brolio Antano sutikimu. Jis suteikė leidimą rankraštinio sesers Stanislavos palikimo viešinimui, kad būtų prieinamas visiems, besidomintiems Skapiškio miestelio istorija, kurios metraštininke ilgus metus buvo jo sesuo. Įdomu tai, kad šį dokumentą, jau būdama garbaus amžiaus, kompiuteriu surinko pati autorė. Kaip prisimena Skapiškio bibliotekos darbuotoja Roma Bugailiškienė: „Tris mėnesius eidavome į darbą ir iš darbo kartu...“
                      Virtualioje parodoje susipažinsite su Kalvarnikų gatvės istorija Skapiškyje, keletu fotografijų iš mokytojos Stanislavos Mažeikytės asmeninio archyvo bei filmuota medžiaga iš Kupiškio viešosios bibliotekos archyvo.
Bibliografė Jolita Pipynienė
Kviečiame žiūrėti:
 
Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-25 13:36Galerija