MIRKT Mokymai

Medijų ir informacinio raštingumo mokymai

Niežti rankos spausti nuorodą, viliojančią laimėti milijoną? Sunku atsispirti Arabijos princo palikimui? Nepasiduoti propagandai? Įdomu, kaip saugiai nardyti informacijos vandenyne? Nepasiklysti ir nesuklysti padės bibliotekininkas.

Lietuvos bibliotekose organizuojami nemokami medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų tobulinimo (MIRKT) mokymai suaugusiesiems. Išmoksite kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų turinį, pasirinkti patikimus informacijos šaltinius, saugiai naršyti internete, įgysite kitų naudingų įgūdžių.

MIRKT mokymai vyksta Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje:

1.    Informacijos paieška internete.

Paieškos sistema Google ir jos galimybės, rastos informacijos vertinimas ir atranka, naujienų portalai.

2.    Elektroninės paslaugos.

El. valdžios vartai, e. bankininkystė, e. sveikata, Sodra, VMI paslaugos, el. parduotuvės.

3.    Bendravimas internetu.

Elektroninio pašto kūrimas ir jo galimybės. Laiškų siuntimas ir gavimas, peradresavimas, laiškų tvarkymas, failų pridėjimas. Socialiniai tinklai ir asmeninės informacijos skelbimas juose.

4.    Saugumas internete

Saugus naudojimasis el. paštu, saugumas, naršant internete, saugus bendravimas. Saugiai viešinti asmeninę informaciją. Saugiai ir atsakingai naudotis patikimais informacijos šaltiniais internete.

5.    Etiškas ir legalus informacijos naudojimas

Intelektinė nuosavybė ir jos apsauga, neteisėtas ir neetiškas medijų naudojimas: priežastys ir pasekmės, tinklo etiketas, etiškas ir legalus informacijos naudojimas.

6.    www.ibiblioteka.lt portalo funkcijos ir galimybės.

Į mokymus kviečiame registruotis tel. 8 676 01 374 arba el. p. paukstiene.n@gmail.com

 


Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-11 16:49