Knygomatas – „Draugoteka"

Jei tu mokaisi 5–8 klasėje, Draugoteka kaip tik tau!

Siųskis programėlę į telefoną ar planšetę – žaisk – ateik į biblioteką ir skaityk.

Programėlę atsisiųsti galite čia:

„Android“ sistemos įrenginiams https://play.google.com/store/apps/details...

„Apple“ sistemos įrenginiams https://apps.apple.com/lt/app/draugoteka/id6444040077

Draugotekos knygų lentynas rasi Panevėžio, Klaipėdos ir Kauno regionų bibliotekose.

Sukurta programėle siekiama kelių svarbių tikslų: vaikus ir paauglius paskatinti skaityti, padėti geriau suprasti save, išmokyti užmegzti kokybiškus socialinius ryšius – susirasti tikrų draugų. Tikimės, kad mūsų pasirinkta žaidimo forma bus patraukli ir vertinga jaunajai kompiuterių, išmaniųjų telefonų, socialinių tinklų kartai. Taip pat tikimės, kad populiarinti žaidimą mums padės tėvai, globėjai, mokytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai“, – sako Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus projektų vadovė Raimonda Gvozdienė.

Apie ką yra „Draugoteka“? Bibliotekos erdvėse žaidėjas sutinka penkis nepažįstamus paauglius – skirtingų pomėgių, įpročių, būdo, patirčių turinčius Joną, Klaudiją, Luną, Saulę ir Eliją. Jo užduotis – susidraugauti su jais ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapdami žaidėjo draugais, pasakos savo istorijas, kaip sprendė sunkias gyvenimo problemas, kaip suprasti svarbius dalykus padėjo (ir kokios konkrečiai) knygos.

„Taip „Draugoteka“ atliks ir terapinę funkciją – nepamokslaudama, neįkyriai vaikui ar paaugliui parodys, kaip ir kur gali ieškoti pagalbos, atsakymų į rūpimus klausimus“, – teigia R. Gvozdienė.

„Draugotekos“ programėlėje paminėtas knygas (jų iš viso 77) bus galima rasti ir mūsų bibliotekos lentynose.

Įgyvendinant projektą tose pačiose 39 bibliotekose įrengti knygomatai. Tai leidžia pasiimti ar grąžinti knygas nekontaktiniu būdu, bet kuriuo jums patogiu laiku, naudojantis mobiliąja programėle.

Taip pat sukurta speciali edukacinė programa – 5 skirtingos edukacijos, susijusios su 5 „Draugotekos“ mobiliosios programėlės herojais, supažindinančios su rekomenduojamų knygų kolekcijomis.

Projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ vykdytojai ir partneriai – Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka.

Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis. Tam skirta 219 978 Eur.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-27 13:05