Naujausia knyga

Vienintelė moteris kambaryje

2021 09 02

Kas žino, ar mobilusis telefonas, į kurio ekraną kasdien žvelgiame šimtus kartų, būtų sukurtas be vienos moters indėlio. Moters, kurios akinantis grožis ant kelių klupdė net Holivudą.

Visiems buvau Hedi Lamar, tik dailus veidelis ir lieknas kūnas. Niekada nebuvau Hedi Kisler, pripažinimo siekianti išradėja, smalsi mąstytoja ir žydė. Niekada ta tikrąja savimi, kuri iš tikrųjų slėpėsi po daugybe vaidmenų, kuriuos atlikau ekrane ir už kadro.Visuomet buvau vieniša po ta kauke, visuomet buvau vienintelė moteris kambaryje.

The New York Times ir USA Today bestseleris „Vienintelė moteris kambaryje“ pasakoja neįtikėtiną talentingos aktorės ir savamokslės išradėjos Hedy Lamarr istoriją.

Jaunutė Austrijos žydė Hedi Kisler skandalingai išgarsėjo nusifilmavusi erotinėje dramoje „Ekstazė“. Teatras Vienoje jai tampa ne tik saugia užuovėja, bet ir spąstais: išvydęs scenoje, ja susižavi įtakingas ginklų pramonininkas Frydrichas Mandlas. Hedi sunku atsispirti stipraus ir turtingo vyro kerams, jo globa atrodo tinkamiausias būdas apsisaugoti nuo nacistinės Vokietijos grėsmės, todėl ji sutinka tapti Mandlo žmona.

Po vestuvių uždaryta į auksinį narvelį Hedi tampa tik gražiu vyro žaisliuku ir brangia puošmena jo rengiamuose priėmimuose. Iš prigimties maištingo ir aštraus proto moteriai toks vaidmuo atrodo per menkas: ji dedasi į galvą viską, ką išgirsta prie vakarienės stalo kalbant įtakingus vyrus, o išsilavinimo spragas užpildo sutuoktinio bibliotekoje. Kai Mandlo despotiškumas ir draugystė su naciais tampa nepakeliami, Hedi ryžtasi pabėgti.

Išraiškinga gražuolė grįžta prie aktorystės ir Holivude sušvinta nauja žvaigždė – Hedi Lamar. Tačiau kai filmavimo aikštelėje užgęsta šviesos, ji virsta išradėja, kuriančia sistemą, kuri padėtų kovoti su naciais. Deja, vyrų valdomame pasaulyje gražiai moteriai skirtas visai kitoks vaidmuo...

„M. Benedict dar sykį nukreipia literatūrinį žvilgsnį į istorinę asmenybę, kurios talentai ir laimėjimai liko nepastebėti, ir vėl pasiekia nuostabių rezultatų. „Vienintelė moteris kambaryje“ – su įdomumu skaitomas romanas, kuriame intriguojamai ir žavingai pasakojama apie moterį, atsisakiusią laikytis visuotinai priimtų dalykų. Kerinti ir savalaikė knyga.“
Fiona Davis, nacionalinio bestselerio The Masterpiece autorė

„M. Benedict nutapė ryškų sudėtingos moters portretą... Skaitytojai bus sužavėti.“
Publishers Weekly

„Įtraukianti istorija apie sudėtingą moterį, praskynusią naujus kelius.“
Kirkus Reviews

„Ši prikaustanti dėmesį beletrizuota biografija atiduoda duoklę stulbinamos gražuolės bei mylimos kino žvaigždės nepastebėtiems moksliniams pasiekimams ir paslėptoms sielos gelmėms.“
Booklist

Marie Benedict – teisininkė, turinti daugiau nei dešimties metų bylų nagrinėjimo patirtį dviejose svarbiausiose šalies advokatų kontorose ir Fortune 500 bendrovėse. Pasakojimo maniera susijusių istorinių romanų seriją ji pradėjo knyga The Other Einstein, pasakojančia apie pirmąją Alberto Einšteino žmoną, irgi fizikę, ir apie vaidmenį, kurį ši galėjo suvaidinti mokslininko teorijose. Antruoju šio ciklo romanu tapo Carnegie's Maid, o kol kas naujausia knyga, pasirodžiusi 2019 m. sausį – „Vienintelė moteris kambaryje“ (The Other Woman in the Room). Pasirašydama Heather Terrell slapyvardžiu, M. Benedict taip pat išleido istorinius romanus The Chrysalis, The Map Thief ir Brigid of Kildare.



Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-03