Renginiai

Ilgai lauktas susitikimas

2021 05 28

Paskutinio gegužės trečiadienio pavakarę knygų klubas „Knygius“ rinkosi į taip ilgai lauktą susitikimą. Daugiau, nei pusę metų, knygų bičiulės bendravo nuotoliniu būdu, dalinosi skaitytomis knygomis, jas aptarinėjo. Todėl buvome labai pasiilgusios viena kitos, gyvų pokalbių ir diskusijų.
Susitikimą pradėjo bibliotekos direktorius Algirdas Venckus, pasveikindamas susirinkusias knygos bičiules ir pasidžiaugdamas, kad „Knygius“ gyvuoja toliau, nepriklausomai nuo karantino sąlygų. Kaip visada smalsu visoms, kokios naujos knygos gautos bibliotekoje. Nors vasaros laikas, bet naujoms knygoms atsispirti sunku, keletas jų iš karto surado savo skaitytojas ir iškeliavo į jų krepšelius. Pagrindinė šio susitikimo tema – graikų literatūra. 2021-ieji metai Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos paskelbti graikų literatūros metais. Šiais metais Graikija mini 200-ąsias nepriklausomybės metines, o Lietuvoje prieš 100 metų buvo išleista Homero „Odisėja“, kurią iš senosios graikų kalbos išvertė Jeronimas Ralys. Šiais metais siekiama atkreipti dėmesį į reikšmingus Antikos veikalus ir šiuolaikinę literatūrą. Pirma knyga versta iš naujosios graikų kalbos yra S. Mirivilio romanas „Gyvenimas kape“ išėjo 1986 m. Susipažinusios su šiuolaikine graikų literatūra, „Knygiaus“ narės ir pačios bandė skaityti šias knygas, aptarti jas. Klubo vadovė Edita skaitė N. Kazandzakio „Graikas Zorba“, tai bene labiausiai žinomas kūrinys. Alma ir Rima taip pat skaitė graikų autorių knygas, bet turėjome pripažinti, kad tai nėra lengva literatūra, daugelis nebaigė pradėtų skaityti knygų. Bet galime pasidžiaugti abonemente paruošta nuotraukų paroda iš ekskursijų vadovės R. Kavaliauskienės kelionių po Graikiją ir ypač gražią Kretos salą. Graikų literatūros skaitymą tęsime ir toliau, knygas aptarsime birželio mėnesio susitikime. „Knygiaus“ Bičiulės perskaitė ir daug kitų įdomių knygų, kuriomis norėjo pasidalinti su visomis susirinkusiomis. Alma perskaitė net keletą labai įdomių knygų, bet H. Macdam „999 Aušvico moterys: tikra istorija“ paliko neišdildomą įspūdį. Edita rekomendavo visoms paskaityti I. Valaitytės-Špakauskienės knygą „Manėme, kad plaukiame į Ameriką“ ir K. Kaikario „Rozmarinas“. Jurgita, Jolanta, Audronė ir kitos bičiulės pasidalino mintimis apie savo skaitytas knygas. Didžiausią šurmulį ir diskusiją sukėlė daugelio skaityta H. Yanagiharos knyga „Mažas gyvenimas“. Apie šią knygą dalyvių nuomonės labai skirtingos, vienas ji sugraudino iki ašarų, kitoms buvo sunki knyga, paliekanti tamsius prisiminimus. Bet, kuo įvairesnės nuomonės, tuo įdomiau diskutuoti.
Labiausiai bičiulės laukė vasaros skaitymo iššūkio paskelbimo, kuris vadinasi – „Knyga – vasaros desertas“. Aptarėme užduotis, kokias knygas reikės skaityti, tai detektyvinę knygą reikės perskaityti, knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau, kaip 4 žodžiai, literatūrine premija įvertintą knygą, praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą ir linksmą knygą. Visoms labai smalsu pradėti skaityti knygas, pagal pateiktas užduotis, tad po susitikimo abonemente užvirė smagus šurmuliukas – ką čia pirmiausia skaityti.
Susitikimo laikas prabėgo nepastebimai. Nors veidus turėjome dengti kaukėmis, bet „Knygiaus“ bičiulių akys spindėjo, perteikdamos gyvo susitikimo džiaugsmą ir malonumą matyti šalia seniai sutiktas bendramintes. Ir vėl skaitysime, ruošimės susitikimui ir įdomiems pokalbiams birželio mėnesį.
 
Lankytojų aptarnavimo vyresn. bibliotekininkė R. Senvaitienė

Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-22