Naujienos

Uteniškių viešnagė Kupiškyje

2023 05 31

Apsilankyti rekonstruotoje Kupiškio viešojoje bibliotekoje pareiškia norą vis daugiau mūsų kolegų iš kitų miestų ir rajonų. Paskutinę gegužės dieną vėl sulaukėme svečių – Utenos Antano ir Motiejaus Miškinių viešosios bibliotekos darbuotojų.

Apie atsinaujinusias viešosios bibliotekos erdves, fonduose saugomas vertingesnes įvairių dokumentų kolekcijas pasakojo bibliotekos direktorius Algirdas Venckus. Svečiai domėjosi pastato rekonstrukcijos klausimais, bibliotekininkų ir lankytojų darbo sąlygomis. Nuoširdžiai sakė, kad pavydi mums tokios gražios, savitos bibliotekos, nes jų nauja biblioteka duris atvėrė gana seniai – 2008 metais. Konferencijų salėje dalijomės patirtimi, džiaugėmės susitikę seniai matytus kolegas ir mokslo draugus, apsikeitėme dovanėlėmis.

Pažinčiai su Kupiškio rajonu svečiai skyrė visą dieną. Vaikščiojo po miesto aikštę, klausėsi pasakojimo apie jų kraštiečio Henriko Orakausko sukurtas skulptūras, užsuko į bažnyčią, nuo piliakalnio grožėjosi Kupiškio mariomis, pasivaikščiojo po Uošvės Liežuvį. Su Kupiškio etnografijos muziejaus ekspozicijomis supažindino muziejininkė Aušra Jonušytė. 

Apsilankyta ir Palėvenėje. Apie įspūdingą Šv. Domininko bažnyčią labai įdomiai pasakojo Aldona Ramanauskienė, apie naujai atgimstantį ir restauruojamą domininkonų vienuolyną – Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centro darbuotoja Rita Pukenienė. Dalyvauta ir edukacijoje – ragauta pagal vienuolių receptus išvirtos žuvienės. Svečiai pastebėjo, kad Kupiškyje gražiai tvarkomos ne tik viešosios erdvės, bet ir privačios sodybos.

Lina Matiukaitė

Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja

Foto R. Vilčinskienės, L. Matiukaitės


Paskutinį kartą redaguota: 2023-06-01