Naujienos

Šiuolaikiškumo paieškos metodinėje išvykoje į Kuršėnus

2022 12 19

Žvarboką gruodžio 16 dieną grupė Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų dalyvavo metodinėje išvykoje į Kuršėnuose įsikūrusią Šiaulių rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Į naujas rekonstruotas patalpas persikėlusi ir tik prieš tris mėnesius Šiaulių rajono gyventojams duris atvėrusi moderni, daugiau nei 1500 kv. m. daugiafunkcė erdvė optimaliai pritaikyta bibliotekos veikloms, įvairaus amžiaus bei socialinių grupių gyventojų poreikiams.

Šios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė vedžiodama kolegas kupiškėnus po šiuolaikiškai įrengtas erdves, pasakojo, kad siekė vartotojams sukurti funkcionalią, patogią, patikimą, malonią aplinką kūrybai, mokymuisi, susitikimams. Įrengtos ne tik modernios erdvės, įdiegtos inovatyvios technologijos, bet ir išplėstos paslaugos. Žavėjo erdvi skaitykla, audiovizualinė studija, multisensorinė erdvė, individualaus darbo kabinetas, po atviru dangumi įrengta terasa (apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria Kuršėnų miesto panorama), žaisloteka, vaikų abonemente įrengti du gyvieji gamtos kampeliai: formikariumas (su naminėmis skruzdelėmis) ir akvariumas (su įvairių rūšių žuvytėmis) bei kiti modernūs sprendimai.

Grafiškai vaizduojamas medžio simbolis Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos logotipe, simbolizuoja augimą, stiprybę ir išmintį. Visa tai atsispindi dizaino sprendimuose, kuriant interjerą visose jos erdvėse.

Įsikūrimo džiaugsmai ir rūpesčiai, kurie šiuo metu labai aktualūs kupiškėnams sugrįžus į renovuotą sinagogos pastatą, buvo aptarti jaukioje diskusijoje.

Tęsiant pažintį su Šiaulių kraštu, pasivaikščiota vienu ilgiausių (262 m), moderniausiu pėsčiųjų tiltu per Ventos upę, kuris jungia Kuršėnų centrinę Lauryno Ivinskio miesto aikštę ir Gruževskių dvaro rūmus. Aplankytas ir Kužių miestelis bei jame įsikūręs Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialas. Vakare Kuršėnų kultūros centre žiūrėtas Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“.

 

Jolanta Vosylienė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus metodininkė

Paskutinį kartą redaguota: 2024-01-15