Naujienos

Molėtų bibliotekininkų viešnagė

2023 05 30

Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai lankėsi Kupiškio rajone neatsitiktinai – kolegas lankyti gegužės mėnesį, kai ir pati gamta tarsi kviečia keliauti ir pasigrožėti žydinčiais kraštovaizdžiais, tikrai dėkingas laikas. Žinoma, ir mūsų naujoji biblioteka –nėra ką slėpti – daugelis aplinkinių rajonų kolegų mielai savomis akimis norėtų pamatyti, kaip atrodo mūsų bibliotekos erdvės, kokias veiklas mes siūlome lankytojams ir kt. Tokių paskatų vedini ir mes ne kartą keliavome lankydami kaimynines bibliotekas, todėl mielai sutikome priimti ir palydėti kolegas po mūsų miesto ir rajono lankytinas vietas, neapsiribodami tik biblioteka. Mūsų svečiai viešnagę pradėjo Kupiškio bažnyčioje, vėliau kelionę tęsė grožėdamiesi puikiu kraštovaizdžiu nuo Kupiškio piliakalnio – nors atvyko iš ežerų krašto, tačiau mūsų marios ir dendrologinis parkas labai patiko.

Kupiškio muziejuje daug emocijų sukėlė ekspozicija, skirta senajai mokyklai, o atnaujintoje bibliotekoje kartu su kolegomis pasidžiaugėme puikiomis erdvėmis, aptarėme džiaugsmus ir problemas, kurios abiejuose rajonuose labai panašios – mažėjantis gyventojų skaičius atsiliepia ir bibliotekų veikloms. Viešnagė tęsėsi ir galima pasidžiaugti, kad pietauti svečiams galėjome pasiūlyti tikrai platų pasirinkimą- vien miesto centre veikia keturios maitinimo įstaigos, todėl su palengvėjimu galėjome tvirtinti, kad mūsų miesto kavinės, restoranai gali pasiūlyti gerą ir palyginti nebrangų maistą.

Svečių dėmesį patraukė ir mūsų bibliotekos ženklai Kupiškio mieste – H. Orakausko skulptūros, poetui V. Kukului atminti skirta neofreska buvusių kareivinių teritorijoje bei Palėvenės vienuolynas ir bažnyčia, kur turėjome progą išgirsti labai išsamų ir įtraukiantį Aldonos Ramanauskienės pasakojimą ir baigiant kelionę Žemutinės Palėvenės dvare, jo savininkės Nijolės Milaknienės senojo dvaro aplinkoje papasakota dramatiška Komarų giminės istorija užbaigė viešnagę mūsų krašte.

Kiek netikėtai patys sau turėjome pripažinti, kad mūsų kraštas labai įdomus ir savitas, dažnai patys to nepastebime.

 

Kupiškio viešosios bibliotekos informacija

Foto R. Vilčinskienės, A. Venckaus, L. Matiukaitės

Fotografijose kolegų iš Molėtų viešnagės momentai


Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-30