Renginiai

Šekspyro gimtadienio šventėje

2024 04 23

Balandžio 23 diena – ypatinga garsiajam britų dramaturgui Viljamui Šekspyrui. Šią dieną, prieš 460 metų, jis gimė, ir mirė, būdamas 52 metų, savo gimtadienio dieną.

Žmonės visame pasaulyje myli Šekspyrą dėl jo sukurtų įdomių istorijų. Jis parašė 38 dramas, 154 sonetus ir komedijų su laiminga pabaiga, tokių kaip „Vasarvydžio nakties sapnas“.

Alizavos pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniai dalyvavo Kupiškio kultūros centro režisieriaus Gedmanto Juozėno edukacijoje „Paslaptingas genijus“.

Edukatoriaus papuošti 16 amžiuje nešiojamomis baltomis pelerinomis, visi persikėlė į renesanso epochą – kilimais išmuštomis sienomis ir natūralaus vaško žvakėmis apšviestą menę. Pažiūrėję filmuką apie Viljamą Šekspyrą, mokiniai tapo šekspyrologais – žmonėmis tyrinėjančiais šio žmogaus gyvenimą ir kūrybą. Mokiniai dėliojo dėliones su skirtingais Šekspyro gyvenimo momentais. Paskui turėjo atsakyti į edukatoriaus pateiktus klausimus.

1 dėlionė – gramatikos mokykla, kurioje Šekspyras mokėsi lotynų ir graikų kalbų bei istorijos. Mokiniai sužinojo, kad tais laikais mokytojai būdavo labai pikti ir vadovaudavosi principu: kuo daugiau muši, tuo geriau mokai.

2 dėlionė – pirmasis Londono teatras, kuriame prasidėjo Šekspyro karjera. Mokiniai sužinojo, kad anais laikais moterys ir merginos nevaidindavo, o jų vaidmenis atlikdavo berniukai.

3 dėlionė – vestuvės su Ana. Šekspyras vedė labai jaunas, vos sulaukęs 18 metų. Su žmona Ana susilaukė 3 vaikų: Suzanos, Juditos ir Hamleto.

4 dėlionė – Šekspyras išvyksta į Londoną. Jis negalėjo nevaidinti, todėl, nors ir mylėjo savo šeimą, išvyko į Londoną. Kita jo išvykimo versija, kad jis bėgo nuo persekiotojų, nes medžiodavo uždraustose žemėse.

5 dėlionė – didžiulis teatras Gaublys, talpinantis 3 tūkstančius žiūrovų, kurio dalininkas buvo ir Šekspyras. Čia jis dirbo ir aktoriumi, ir dramaturgu, ir režisieriumi, ir praturtėjo.

Nors 7 klasės mokiniai dar nesimokė V. Šekspyro kūrinių, bet labai daug įdomybių sužinojo apie šį garbų kūrėją ir dabar jau kitaip žvelgs į jo kūrybą.

Prisiminimui mokiniai gavo po saldainį, įpakuotą popierėlyje su žymaus dramaturgo portretu ir užrašytais posakiais. V. Šekspyras labai mylėjo kalbą ir yra sukūręs daug gražių posakių, kuriuos šiandien mes visi naudojame, net nežinodami, kad jie atėjo iš renesanso epochos. Pavyzdžiui: „Kaip pirštu į akį“, „Visiška nesąmonė“ ir t. t.

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė

Nuotraukos D. Miknevičienės


Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-25