Naujienos

Nauja edukacinė programa – „Sensoriniai skaitymai“

2022 01 24

Kupiškio viešoji biblioteka pristato naują edukacinę programą – „Sensoriniai skaitymai“.
 
Tai programa, skirta 4–12 metų vaikams, o jos tikslas – įtraukti dalyvius į knygos turinį, perteikiant skaitomo teksto prasmę per sensorines priemones bei suaktyvinant vaikų pojūčius (klausą, regą, uoslę, skonį, lytėjimą). Programa pritaikyta ir vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sunkumų.
 
Edukacijos metu bus ugdomi vaikų socialiniai ir komunikaciniai įgūdžiai, vaikai lavins savo pojūčius, mokysis susikaupimo ir išklausymo, gerins bendravimo įgūdžius, praplės žinias ir akiratį bei susidomės knygų skaitymu.
 
„Sensoriniai skaitymai“ – tai viena iš iniciatyvos „Biblioteka visiems“, jungiančios Lietuvos viešąsias bibliotekas, veiklų. Bibliotekose kuriama vis daugiau naujų paslaugų, padedančių asmenims, turintiems įvairią negalią lankytis bibliotekoje ir naudotis siūlomomis paslaugomis.
 
Kviečiame registruotis ikimokyklinio ugdymo grupes ir pradinukų klases. „Sensoriniai skaitymai“ vyksta bibliotekoje registracijos formoje siūlomu laiku du kartus per mėnesį. Vieno užsiėmimo trukmė – 45 min. Edukacinę programą veda bibliotekininkės, dalyvavusios specialiuose sensorinių skaitymų mokymuose. Dalyvių skaičius gali svyruoti nuo 5 iki 25 vieno užsiėmimo metu. Pedagogai ar tėvai dalyvauja kartu.
 
Registacija į užsiėmimą šioje formoje https://forms.gle/ZijHBwpjr6L69Aor7
Visą edukacinės programos aprašymą skaitykite čia https://www.kupiskiovb.lt/edukacijos/
Bibliotekininkė I. Žurauskienė

Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-23