Nauja bibliotekos paslauga

– bendravimo kortelės komunikacijai su įvairių gebėjimų galių žmonėmis
 
Bendravimas su asmeniu, turinčiu kalbos, elgesio ar kitų sutrikimų reikalauja specialių bendravimo įgūdžių. Tam tikrais atvejais būtinos ir pagalbinės komunikacijos priemonės, kurios papildo ar net pakeičia šnekamąją kalbą. Tęsdama iniciatyvos „Biblioteka visiems“ veiklas Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka įgijo adaptyvią programinę įrangą „Boardmaker“, kuri suteikia galimybę konkrečiais grafiniais simboliais, ženklais sukurti aktualią ir individualizuotą bendravimui skirtą medžiagą – bendravimo korteles.
 
Kas yra „Boardmaker“ ir jos nauda?
Bendravimas su asmeniu, turinčiu kalbos, elgesio ar kitų sutrikimų, reikalauja specialių bendravimo įgūdžių. Tam tikrais atvejais būtinos ir pagalbinės komunikacijos priemonės, kurios papildo ar net pakeičia šnekamąją kalbą.
Bendravimo kortelėse pavaizduoti grafiniai simboliai ir piešiniai padeda iškomunikuoti paprastas gyvenimiškas situacijas (pvz., nupiešta stiklinė gali reikšti teiginį „Noriu gerti“ arba klausimą „Nori gerti?“) ir tokiu būdu lengviau susikalbama. Lietuvos apskričių viešosiose bibliotekose ir Lietuvos aklųjų bibliotekoje įdiegta programinė įranga „Boardmaker“ palengvina šių bendravimo kortelių rengimą ir siūlo net 50 tūkst. tam skirtų piešinių archyvą, suskirstytą į įvairias kasdieninio bendravimo temas.
 
Kam skirta ši paslauga?
Bendravimo kortelėmis patogu naudotis tėvams, pedagogams, logopedams bei kitiems specialistams, dirbantiems su asmenimis, turinčiais kalbos, elgesio ir emocijų sutrikimų, cerebrinį paralyžių, intelekto sutrikimų, įvairiapusių raidos, autizmo spektro sutrikimų ir kt.
 
 
Kaip pasinaudoti?
 
Naudotis programine įranga „Boardmaker“  ir susikurti bendravimo korteles galima šiais būdais:
 
1. Užsiregistruoti individualiai kontaktinei darbo „Boardmaker“ programa konsultacijai / mokymui Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių apskričių viešosiose bibliotekose arba Lietuvos aklųjų bibliotekoje ir savarankiškai susikurti bendravimo korteles pagal individualų poreikį vietoje (paslauga teikiama tik asmenims su galimybių pasu);
 
Dėl konsultacijos Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje teirautis:
 
Vyresn. bibliotekininkė Dovilė Kuliešienė
Tel. (8 45) 46 55 65
 2. Užsakyti nuotolinę kortelių parengimo paslaugą Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Šiuo atveju užsakovas gaus bendravimo elektroninę kortelių rinkinio versiją pagal pateiktus individualius poreikius ir galės jas atsispausdinti. Taip pat yra galimybė gauti jau atspausdintą (galima ir laminuotą) rinkinį paštu.
 
3. Susisiekite su darbuotoju ir užsakykite nuotolinę kortelių parengimo paslaugą. Darbuotojas pagal jūsų poreikius parengs teminį bendravimo kortelių rinkinį ir pateiks elektroninę kortelių rinkinio versiją, skirtą spausdinimui.
Daugiau informacijos mūsų bibliotekoje (Lauryno Stuokos-Gucevičiaus a. 3A) suteiks ir paslaugos užsakymus priims bibliotekininkė Ingrida Žurauskienė e. p. ingrida.zurauskiene@gmail.com, tel. (8 459) 35 471.
 
 
Kiek tai kainuoja?
Kontaktinės konsultacijos, galimybė savarankiškai naudotis įranga bibliotekoje ir / ar elektroninės bendravimo kortelių versijos parengimas yra visiškai nemokami.
 
Spausdinimo ir laminavimo kaina Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje:
 
Nelaminuotas nespalvotas (juodai baltas) storesnis lapas – 0,10 Eur.
Nelaminuotas spalvotas storesnis lapas – 0,30 Eur.
Laminuotas nespalvotas A4 lapas – 1,60 Eur.
Laminuotas spalvotas A4 lapas – 1,80 Eur.
 
Jei rinkinys bus pristatomas į namus, pristatymo išlaidas taip pat turės apmokėti užsakovas.
 
Biblioteka yra tam, kad padėtų spręsti problemas. Jei sunku kalbėtis žodžiais – pasitelkite vaizdų kalbą!
 
Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Biblioteka visiems“ rasite www.bibliotekavisiems.lt
 
 
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija
Paskutinį kartą redaguota: 2022-11-30 08:24Galerija