Pavasaris – džiaugsmas mūsų širdyse

20190404 165307

Pavasaris – nuostabus laikas. Jis prikelia gamtą ir žmogų. Kasdien vis daugiau girdima gamtos garsų: grįžtančių paukščių čiulbėjimas, upelio čiurlenimas, pavasarinio lietaus lašų kapsėjimas. Atbunda ne tik gamta, bet ir žmogaus širdis, kasdien matydama besiskleidžiantį medžio pumpurą, besiskleidžiančią pavasarinę gėlę. Tik spėk pamatyti kiekvieną gamtos virsmą. Ilgėjančios dienos kiekvienam pakelia nuotaiką, o kur dar vis šilčiau šildantys saulės spinduliai.
Pavasario, ypač, laukia vaikai, kada galės bėgioti po žalią pievą ir skinti margaspalves gėles. O, kad pavasaris ateitų ir į klasę, reikia pavasarinių gėlių, bet jas nuskynus, jos ilgai nedžiugins ir vėl reiks ieškoti naujų. Tad su Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos mišrios grupės mokinukais sutarėme patys pasidaryti spalvotas gėlytes, kurios džiugins ilgai ir puoš jų klasę. Taigi bibliotekoje gaminome gėlytes. Bibliotekininkė iš anksto buvo paruošusi žaliai nuspalvotus ritinėlius ant kurių reikėjo klijuoti išsikirptus gėlių žiedus ir lapelius. Mažieji dirbo nuoširdžiai ir kruopščiai, todėl gėlytės pavyko puikiai ir mokinukai laimingi išskubėjo jomis puošti savo klasės.
Pavasariu džiaugiasi ne tik vaikai, bet ir suaugę, nors jų laukia daug pavasarinių darbų ir rūpesčių. Bet bibliotekininkė šepetiškėms neleido visiškai pasinerti į darbų sūkurį ir minutėlę atokvėpio moteris pasikvietė į edukacinę pamokėlę bibliotekoje. Čia balionų, klijų ir siūlų pagalba raizgėme voratinklius. Ant balionų buvo vyniojamas siūlas ir viskas nutepama klijais. Po to viskas džiovinama plaukų džiovintuvo pagalba. Kai paviršius gerai išdžiūsta susprogdinamas balionas ir gaunami voratinklių burbulai, kuriuos puošėme dirbtinėmis gėlėmis, lapeliais, šakelėmis.
Smagu, kai pavasario pabudimą žmonės pamato ne tik akimis, bet ir pajaučia širdimi.

Neringa Paukštienė
Šepetos padalinio vyresn. bibliotekininkė

Renginio foto N. Paukštienės