Nauja knyga vaikams

Vienas iš mūsų meluoja

2023 03 03

Karen M. McManus detektyvinio romano paaugliams „Vienas iš mūsų meluoja“ dėmesio centre – penki po pamokų palikti paaugliai. Vienas iš jų miršta, likusieji keturi tampa įtariamaisiais. Istorija pasakojama iš kiekvieno ketveriukės mokinio perspektyvos. Tą dieną vyko daug keistų dalykų. Kodėl būtent jie atsidūrė uždaroje klasėje? Kam pavyko taip puikiai viską suplanuoti, jog žmogžudystė laikoma nelaimingu atsitikimu? Kiekvienas iš jaunuolių turėjo motyvą. Nužudytasis planavo netrukus paskelbti šiuos mokinius kompromituojančios medžiagos savo gimnazijos gandų tinklaraštyje „Apie tai“.

Sakoma, kad norint išsisukti nuo žmogžudystės, reikia nužudyti žmogų, kurio mirties trokšta visi. Šis posakis puikiai tinka šioje knygoje pasakojamai istorijai. Gandų tinklaraščio autorius nuolat atskleisdavo bendramokslių paslaptis ir spėjo užsitarnauti daugelio jų neapykantą. Akivaizdu, kad tai – puikus scenarijus detektyvinei dramai. Romano autorė Karen M. McManus geba puikiai suregzti intrigą, net jei įvykių eiga ir kiek nuspėjama.

Skaitytojai teigia, kad knyga „Vienas iš mūsų meluoja“ yra „Lengvas detektyvinis romanas, patraukiantis dėmesį. Puikus pasirinkimas, norint praleisti savaitgalį su knyga, pernelyg nesukant galvos.“ Kita vertus, skaitytojai pastebi, kad kūrinio veikėjai yra kiek šabloniški, tačiau tai suteikia tam tikro šarmo šiam romanui. Juk mokyklinės intrigos geriausiai atsiskleidžia ir realiame gyvenime dažniausiai pasitaikančiose situacijose, kuriose neretai aktyviausiai reiškiasi būtent knygoje pristatomų keturių mokinių atstovai: pavyzdinga mokinė, nusikalsti linkęs jaunuolis, gražuolė ir sportininkas.

Įtraukiantis siužetas, paaugliškos intrigos, detektyvinė ir meilės linijos - viskas, ko reikia įdomiam jaunimo romanui. Panašu, kad Karen M. McManus puikiai laviruoja šios formulės ribose, kurdama įtraukiantį laisvalaikio skaitinį „Vienas iš mūsų meluoja“. Įsigykite internetu dabar!


Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-03