Nauja knyga vaikams

Vaikų auklėjimas pagal danus. Ką laimingiausi žmonės pasaulyje žino apie savimi pasitikinčių ir gabių vaikų auginimą

2020 07 02

Danija, maža šalis Šiaurės Europoje, garsėjanti Hanso Kristiano Anderseno pasaka „Undinėlė", EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos) nuo 1973-iųjų beveik kasmet išrenkama šalimi, kurios gyventojai - laimingiausi pasaulyje. Nuo 1973-iųjų! Jie laimingiausiais išrenkami daugiau nei 40 metų iš eilės! Pagalvojus, tai - stulbinantis pasiekimas. Danija dažnai pirmauja ir neseniai Jungtinių Tautų pradėtoje sudaryti „Pasaulio laimės ataskaitoje". Kokia jų nuoseklios sėkmės paslaptis?
Po daug metų trukusių tyrimų manome, kad pagaliau atradome paslaptį, kodėl danai tokie laimingi. Atsakymas gana paprastas - tai jų auklėjimas.

"Jei jūsų tikslas yra užauginti laimingiausius žmones pasaulyje, skaitykite toliau. Tikroji danų sėkmės paslaptis slypi šios knygos puslapiuose."
Jessica Joelle Alexander ir Iben Dissing Sandahl

Danų vaikų auklėjimo filosofija ir vaikų auginimo būdas pasiekia gana efektyvių rezultatų: atsparūs, emociškai tvirti, laimingi vaikai tampa atspariais, emociškai tvirtais, laimingais suaugusiaisiais, kurie atkartoja šį efektyvų auklėjimo būdą augindami savo vaikus. Palikimas pasikartoja ir taip gauname visuomenę, kuri daugiau nei keturiasdešimt metų iš eilės pirmauja laimės indeksuose.

ATSILIEPIMAI

„Naujas veiksmingas vaikų auginimo metodas – vaikų, kurie yra atsparūs ir emociškai tvirti. O būtent to visi ir siekiame."
Žurnalas „Mother"

„Daug metų tyriau danų laimės modelio prielaidas ir manau, kad ši knyga yra aiškus, labai naudingas ir išradingas vadovas apie tai, kaip pakelti savo pačių laimės lygį ir kaip auginti laimingesnius vaikus, remiantis danų praktikomis. Rekomenduočiau šią knygą kiekvienam, norinčiam sau ir savo vaikams suteikti didžiausias galimybes gyventi laimingą gyvenimą."
Malene Rydahl, Kopenhagos geros valios pagrindinė pranešėja ir ambasadorė

„Alexander tyrimai ir sąžiningas apmąstymas, kaip jos pačios auklėjimo metodai buvo paveikti ir pagerinti jos vyro daniškos kultūros, yra vertingas šaltinis bet kuriam tėčiui ar mamai, kuriam sunkiai sekasi pamatyti savo vaikų auklėjimo būdo silpnąsias vietas. Sandahl tyrimai ir asmeninė bei profesinė daniškos tėvystės ir psichoterapijos patirtis patvirtina idėją, kad danai tikrai turi įgimtų genialių įžvalgų apie atsparių ir emocinę pusiausvyrą išlaikančių vaikų auginimą. Bendradarbiaudamos autorės sukuria rūpestingai parašytą tėvystės vadovą, skatinantį savistabą ir suteikiantį naudingų patarimų, kaip geriausia spręsti įprastus vaikų auklėjimo iššūkius. „Vaikų auklėjimą pagal danus" būtina perskaityti tėvams kilusiems iš bet kokios kultūros."
Carolyn Rathjen, licencijuota psichologė ir socialinė darbuotoja

„Ši emociškai intelektuali knyga – tikras brangakmenis. „Vaikų auklėjimas pagal danus" pateikia puikią alternatyvą daug streso sukeliančiam šiuolaikiniam vaikų auklėjimui, padovanosiančią džiaugsmo šeimoms nuo Naujojo Delio iki Niujorko. Pamirškite laimės paieškas, ši knyga pasiekia tikrąsias šeimyninės laimės šaknis. Manau, kad esu danė."
Heather Shumaker, knygų „Galima nesidalinti" (It's OK Not to Share) ir „Čiuožykla kopti aukštyn galima" (It's OK to Go Up the Slide) autorė

„Kiekvienas pasaulio gyventojas gali ko nors išmokti iš šioje knygoje pateikiamos vertingos išminties. Tokios idėjos kaip performulavimas ar hygge [jaukumas] yra neabejotinai naudingos šeimoms iš įvairių kultūrų. Nuostabu, kad daniškas vaikų auklėjimas turi tiek daug bendro su „Pozityviu vaikų auklėjimu"! Labai rekomenduoju šią knygą!"
Rebecca Eanes, knygos „Pozityvus vaikų auklėjimas: esminis vadovas" (Positive Parenting: An Essential Guide) autorė

„Visapusiu supratimu apie teigiamą empatijos ir bendrystės įtaką vaikų auklėjimui Vaikų auklėjimas pagal danus suteikia viso pasaulio tėvams galimybę pasitikrinti savo numatytuosius nustatymus ir suvokti vaiką kaip visumą. Autorių požiūris į laisvą žaidimą yra tarsi gaivaus oro gūsis šiais laikais, kai mažų vaikų tvarkaraščiai yra perkrauti, o patys vaikai kenčia nuo streso. Labai rekomenduoju tėvams visame pasaulyje."
Katie Hurley, licencijuota psichologė ir socialinė darbuotoja, knygos „Laimingo vaiko vadovas" (The Happy Kid Handbook) autorė

„Jei kiekvienos tautos suaugusieji taikytų „Vaikų auklėjimo pagal danus" principus bent 50 procentų savo gyvenimo, kaip stipriai galima būtų pakeisti žmoniją... Kartais knyga gali tiesiogine prasme perkurti dabartinį pasaulį ir sukelti tokius ateinančios kartos pokyčius, kad žodis „karas" skambėtų kaip blankios ir tolimos praeities reliktas. „Vaikų auklėjimas pagal danus" tikrai yra kiekvieno suaugusiojo biblija."
Žurnalo „The Glass House" merginos

„Šiaurietiška virtuvė, šiaurietiškas dizainas, šiaurietiški trileriai – sėkmingas kultūrinių produktų eksportas paskutinį dešimtmetį niekaip nesibaigia, o dabar prie sąrašo galite pridėti ir šiaurietišką auklėjimą. Pasirodo, motinos danės tikrai žino geriausiai."
„The Post" (Kopenhaga)

TĖVŲ ATSILIEPIMAI

„Knyga, skaitytoją priverčianti mąstyti. Ji ne tik apie tapimą geresniais tėvais, bet ir apie santykį su pasauliu, aplinkiniais ir tapimą tokiu žmogumi, kokiu norite būti. Man labai patiko šis knygos aspektas!" - Karin W.

„Ši knyga su jumis pasilieka ir suteikia jėgų atrasti džiaugsmo santykyje su savimi ir vaikais, su viltimi, kad mūsų vaikai perduos šią pamoką patys tapę tėvais. Ypač optimistiškas ir praktiškas požiūris, pagaliau!" - Jasonas G.

„Man įstrigo mintis, kad hygge ne nutinka savaime, o turite jo norėti. Man labai patiko!" - Kate H.

„Puikūs patarimai! Man patiko skaityti apie daniškas knygas vaikams. Vaikai turėtų daugiau girdėti apie šias sudėtingas temas knygose, nes taip tėvams sukuriama erdvė, kurioje galima mokyti svarbių gyvenimo pamokų. Bendraudami su vaikais (ar savo partneriais) dažnai vengiame sunkių ar nemalonių temų vien dėl to, kad nežinome, ką pasakyti. Būtų daug lengviau, jei ši knyga kalbėtų daugiausia!" - Jessica S.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-02