Nauja knyga vaikams

Tinklas. Kaip išgelbėti tą, kuris nenori būti išgelbėtas?

2020 07 02

Italų autorė Sara Allegrini sukūrė psichologinį trilerį paaugliams „Tinklas: kaip išgelbėti tą, kuris nenori būti išgelbėtas?“. Emocinga istorija atspindi dabartinio jaunimo realijas – paaugliai nevertina paprasčiausios duonos ir dažniausiai įsivaizduoja, kad jų turimi dalykai yra savaime suprantami.

Pagrindiniai knygos veikėjai galėtų būti pavadinti „sunkiais“ vaikais. Netikėtai trys jaunuoliai atsiduria tamsiame ir nepažįstamame miške. Vieta nuošali, aplinkui nė gyvos dvasios. Taip pat jie neturi maisto, vandens, telefonų, interneto ir kitų įprastame gyvenime savaime suprantamų dalykų. Kodėl jie atsirado tokioje vietoje? Pirminė reakcija – pyktis. Ar čia kažkoks tėvų pokštas? Vėliau atsėlina baimė. Miesto vaikai miške nesijaučia saugūs, nežino ką daryti. Ar tai bausmė, už tai, kad jaunuoliai savo gyvenimą siekė nugyventi paviršutiniškai ir visapusiškai save žalodami? Romano pradžia primena romaną apie serijinį žudiką bei jo žaidmėlius.

Visgi, yra asmuo, kuris lyg ir padeda jaunuoliams, nors niekada nepasirodo. Jis palieka raštelius ir priverčia paauglius užsidirbti naudingų, išgyvenimui reikalingų dalykų. Pamažu knygos „Tinklas: kaip išgelbėti tą, kuris nenori būti išgelbėtas?“ atmosfera kinta. Tai psichologinė istorija priverčianti nagrinėti giliausius žmogaus jausmus ir iš naujo įvertinti savo gyvenimo vertybių skalę. Autorė priverčia pamąstyti ir apie tai, kad paauglio pyktis ir atžarumas neretai slepia kančias, kurių suaugusieji nepastebi, arba tiesiog nenori matyti. Vidinė kova, nuoskaudos, atleidimas – tik kelios knygoje nagrinėjamos temos.

„Tinklas: kaip išgelbėti tą, kuris nenori būti išgelbėtas?“ yra pasakojama iš trijų jaunuolių perspektyvos. Tai įtaigi ir pamokanti knyga, kuri priverčia prisiminti, kiek daug dalykų mes laikome savaime suprantamais ir nevertiname.

Sara Allegrini gimė 1978-tais metais, Italijoje. Autorė baigė filosofijos studijas ir nuo 2004-tų metų dėsto filosofiją ir psichologiją aukštosiose mokyklose. Taip pat ji veda skaitymo, vaidybos bei kūrybinio rašymo užsiėmimus mokyklose. Rašydama knygą „Tinklas“ ji rėmėsi savo profesine patirtimi. Autorė teigia, kad mokytojos darbas jai padėjo nustatyti tam tikro mokinių elgesio ir įpročių šaltinius. „Tinklas“ yra trečioji autorės knyga paaugliams. Rašytoja yra laimėjusi Italijos Bancarellino premiją, kuri yra skiriama už geriausias knygas vaikams.

Iš italų kalbos vertė Ieva Frigerio


Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-02