Nauja knyga vaikams

Šunius

2023 11 08

Šunius yra Mato mylimiausias žaislas. Jis minkštas, jo kailiukas vietomis nusitrynęs, viena ausis styro, o kita nulėpusi. Vieną dieną Šunius prapuola. Visa šeima ieško žaisliuko. Tačiau jo niekur nėra. Apsilankęs mokyklos mugėje, Matas randa Šunių tarp parduodamų žaislų. Jis skuba nupirkti jį, tačiau nespėja – žaislą įsigyja kitas vaikas. Laimei, jo sesers kilnus poelgis padeda Matui susigrąžinti mylimą žaislą.

Tai žavingas autorės ir iliustratorės Shirley Hughes meno kūrinys, puikiai perteikiantis vaikystei būdingas emocijas ir elgesį. Iliustratorės piešimo technika tiksliai perteikia personažų veidų išraiškas bei kūno kalbą. Tai suteikia galimybę net ir patiems mažiausiems skaitytojams patirti istoriją stebint emocijų dinamiką.

Ši istorija moko empatijos, supratingumo ir atjautos brolio ir sesers tarpusavio santykiuose.
Ji ypatingai palies tuos mažuosius skaitytojus, kurie turi tą patį pačiausią – mylimiausią – žaisliuką.

Knygos skleidžiama žinia palydi skaitytoją per tris patyrimo lygmenis:

  • Pripažinimas. Vaikui labai skaudu netekti branginamo žaislo.
  • Pamokymas. Nepaisant sunkumų, gyvenimas turi toliau tekėti įprasta vaga.
  • Įkvėpimas. Istorija skatina pagalvoti apie brolį, seserį ar draugą, kai jam ar jai yra sunku, bei pasistengti padėti atjaučiant ar padarant gerumo darbą.

Shirley Hughes kūryba įvertinta įvairiais apdovanojimais (Other Award, Kate Greenaway Medal, Book Trust Lifetime Achievement Award, The Eleanor Farjeon Award), o jos indėlis į vaikų literatūrą jai pelnė Britų imperijos ordinus (CBE ir OBE).

2007 metais „Šunius“ pripažintas visų laikų skaitytojų mėgstamiausiu kūriniu iš Kate Greenaway premijos laimėtojų.


Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-08