Nauja knyga vaikams

Ruduo Žirgynėje

2022 03 02

Kazimiera Kazijevaitė-Astratovienė – mokytoja, dirba Valdorfo Žaliojoje mokykloje. „Ruduo Žirgynėje“ – trečioji Kazimieros knyga. Debiutinis jos romanas „Septynios kartos“ (2016) buvo įvertintas Kazimiero Barėno premija, o knyga „Mano sesė ir aš“ (2018) pelnė Vaikų literatūros premiją.
Pagrindinės knygos „Ruduo Žirgynėje“ veikėjos – seserys Goda ir Saulė. Goda – ketvirtokė, Saulė – pirmokė. Mokslo metų pradžioje mama paprašo Godos, kad eidama į mokyklą palydėtų ir Saulę. Bet Goda norėtų į mokyklą vaikščioti su savo drauge Milda, o ta mažoji įkyrėlė joms nuolat trukdo... Kokia neteisybė! Negana to, Saulė užsigeidžia ir kartu jodinėti žirgais ūkyje šalia mokyklos. Vis dėlto tikrieji nuotykiai prasideda tada, kai mama su tėčiu išvyksta, o sesės lieka namie su seneliu. Pačiu nepaprasčiausiu seneliu pasaulyje, kuris daug metų buvo dingęs, o dabar staiga ėmė ir vėl atsirado. Ypatingas ruduo Žirgynėje prasideda!
„Esu trijų vaikų mama ir mokytoja, tad knygos idėja gimė tarsi savaime – stebint vaikus, jų santykius, žaidimus, o ypač – tą didį džiaugsmą, kurį jiems teikia jodinėjimas žirgais, bendravimas ir rūpinimasis jais. Šiandien, kai vis daugiau laiko atima telefonai ir kompiuteriai, vaikų ir gyvūnų draugystė įgauna visai naują prasmę ir tampa itin svarbi.“
 

Paskutinį kartą redaguota: 2022-03-02