Nauja knyga vaikams

Pasakojimas apie katiną ir tulpę

2023 05 12

Vaikams nuo 4 metų.

„Jei aš būčiau poetas, tai pasakyčiau tau taip... pasakyčiau, kad tu užmigsi tik ilgiau nei vienai ilgai ilgai nakčiai. Tave priglaus žemė, paslėps medžių lapai, paskui ir sniegas. Sapnuosi gražiausius žemėje gėliškus sapnus. Jei norėsi, ir aš į juos įžengsiu. O tada ateis pavasaris ir pažadins tave. Mes vėl susitiksim – aš tavęs lauksiu.“

Katinas Rumtumtugeris vieną pavasarį susipažįsta su tulpe. Iki šiol jis nė karto nekreipė dėmesio į gėles, o štai su ja pamažu užsimezga ypatinga draugystė. Draugystė, kuri skatina augti, praplečia širdį ir nuspalvina gyvenimą ryškiausiomis spalvomis. Niurzga katinas, pagaliau tampa laimingas ir patenkintas gyvenimu. Bet negailestingai ateina laikas, kada tulpė nuvys... Ką tada darys Rumtumtugeris?

„Pasakojimas apie katiną ir tulpę“ – jautri alegorinė istorija apie iš gyvenimiško nykulio prabudinančią draugystę, gyvenimą ir mirtį, gamtos ciklo ratą, atsidavimą kitam. Istorijoje daug šmaikštumo, žaismės ir filosofinių atspalvių. Ši istorija įstrigs į širdį ir mažam, ir dideliam. – Eglė Baliutavičiūtė, vaikų literatūros ir skaitymo skatinimo specialistė.

„Stilingas ir ryškus dailininkės darbas iškart įtrauks į pasakojimą, leis pajusti visą gyvenimo grožį, draugystės, meilės ir mirties prasmę ir nepaliks abejingų dailės formų šėlsmui. Ilgam atmintyje išliks stilingo katino portretas, pražydusios tulpės raudonis, supančios aplinkos formų ir faktūrų įvairovė, neatsižiūrimi spalvų deriniai. Tai tikras desertas akims.“
ailėtyrininkė dr. Jolita Liškevičienė

„Pasakojimas apie katiną ir tulpę“:

    • tarptautiniu mastu pripažintų lietuvių autorių dueto nauja knyga;

    • gyvenimiškos išminties kupina knyga;

    • moko, kad draugystė ne tik žaidimai ir laikas kartu, draugystė praturtina ir augina;

    • skatina įsižiūrėti į savo aplinką, pamatyti jos grožį ir džiaugtis nedideliais dalykais;

    • meniškai vertina, ugdo literatūros ir vaizduojamojo meno suvokimą;

Evelina Daciūtė – viena garsiausių šiuolaikinių lietuvių vaikų rašytojų, jau pelniusi pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Būdama keturių vaikų mama, autorė puikiai pažįsta mažųjų pasaulį, ir kuria žaismingas, vaikams artimas, o kartu ir ugdančias istorijas, kurių gelmė sužavi ir suaugusiuosius. Ji parašė tokias knygas kaip „Laimė yra lapė“, „Paslapčiausia paslaptis“, „Diena, kai nieko nenutiko“ ir kt.

Aušra Kiudulaitė – itin originalaus stiliaus iliustracijas kurianti, nevengianti eksperimentuoti, žaisti ryškiomis spalvomis ir formomis knygų vaikams dailininkė. Jos iliustruotos knygos išverstos į daug kalbų, o Lietuvoje nuolat pelno įvairius apdovanojimus.


Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-12