Nauja knyga vaikams

Linkėjimai – Zebrė

2021 01 05

„Linkėjimai – Zebrė“ – antroji suomių autorės Nadjos Sumanen knyga, skirta jaunimui. Debiutiniame ir prestižinėmis premijomis apdovanotame paauglių romane „Rembo“ rašytoja pasakojo apie bręstantį jaunuolį, kovojantį ne tik su savimi bet ir su mamos liga. „Linkėjimai – Zebrė“ kviečia skaitytojus į pažintį su šešiolikmete mergina Iris.
Iris yra paauglė, kuri turi viską. Jos šeima gyvena gerai, merginai sekasi mokykloje ir užklasinėje veikloje. Tačiau Iris stokoja gyvenimo džiaugsmo. Ji abejinga ir skeptiška. Iris tarsi nepasiekia amžini tėvų barniai ir tai, kad brolis žaloja save narkotikais. Nepaliečia ir bendraamžių problemos. Pamažu Iris tolsta nuo pasaulio, ją vis labiau užvaldo abejingumas, nenoras keltis, veikti, mokytis, susitikti su draugais. Net ir psichologė nesužadina noro išsipasakoti.
Vienintelis dalykas, kuris Iris sukelia bent kažkokį jausmą yra skausmas. Tačiau vieną dieną mergina peržengia ribą ir įprotis žalotis išaiškėja. Atrodytų toks siužeto vingis supurtys šeimą, tačiau mama per daug susirūpinusi grožio procedūromis ir dietomis, o tėtis tiesiog nežino, kaip prieiti prie savo dukros. Viską pakeičia netikėtai aptiktas daiktas. Senas fotoaparatas sudomina Iris ir per fotoobjektyvą mergina į pasaulį pradeda žiūrėti kitaip. Nuotrauka po nuotraukos ir pasaulis prisipildo spalvų. Pamažu Iris užmezga naujas draugystes ir pradeda įžvelgti netobulumo grožį.
Nadja Sumanen jaunimui skirtuose romanuose puikiai jaučia pagrindinius veikėjus. Knygoje „Linkėjimai – Zebrė“ aptiksite daug šių dienų aktualijų: tėvų užmirštus vaikus, kurie, regis, viską turi ir dėl to jų problemos tampa tarsi nematomos; vienatvę; silpnus šeimos ryšius. Daug problemų bus pažįstamos tiek paaugliams, tiek suaugusiems.
Nadja Sumanen (g. 1975) – suomių rašytoja ir paauglių psichoterapeutė. Debiutinę knygą „Rembo“ ji išleido laimėjusi leidyklos skelbtą konkursą. Į lietuvių kalbą abu romanus išvertė Aida Krilavičienė, kuri už reikšmingiausią ir meniškiausią 2018 metų vertimą paaugliams buvo apdovanota Adomo Druktenio premija. Nadjos Sumanen darbas su jaunimu atsispindi ir jos knygose, kuriose ji įtikinamai perteikia paauglių vidinį pasaulį bei problemas.
Iš suomių kalbos vertė Aida Krilavičienė.
Trumpas aprašymas žada, kad „Paribio istorijų“ knyga bus įdomi paaugliams. Kviečiame premijomis įvertintą ir puikiais skaitytojų atsiliepimais apibertą kūrinį įsigyti internetu. Domina kitų žanrų knygos, kurias apžvalgose giria kritikai? Galime pasiūlyti daug įvairios literatūros už gerą kainą. Knygų pigiau rasite tarp akcijų ir išpardavimų, o gerą skaitinį išsirinksite įvertinę aprašymus, ištraukas, autorių kūrybos santraukas, puslapių skaičių ir kitą parengtą informaciją. 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-05