Nauja knyga vaikams

Laiškas karaliui

2023 11 08

Jaunasis DIDVYRIS

PASLAPTINGA užduotis

Neįtikėtinas NUOTYKIS

Tijuris – beveik riteris. Nuo įšventinimo į riterius jį skiria tik viena naktis. Jis turi ją praleisti atsiskyręs tyloje. Tada suskamba pagalbos šauksmas. Jei Tijuris atsakys, netaps riteriu. Bet kalbama apie gyvenimą ir mirtį... Tijuris atidaro duris. Naktinis lankytojas jam pateikia prašymą, kuris pakeis jo gyvenimą. Tijuris turi nugabenti laišką karaliui kitoje kalnų pusėje – laišką, nulemsiantį karalystės likimą. Tijuriui teks palikti viską: namus ir svajones – dėl užduoties, galbūt kainuosiančios jam gyvybę.

Tonke Dragt gimė 1930 m. Batavijoje (dabar Džakarta) Indonezijoje. Ten praleido didžiąją dalį vaikystės, įskaitant trejus metus (1942-1945 m.) japonų internuotųjų stovykloje, kur buvo laikoma kartu su mama ir dviem seserimis. Po karo su visa šeima persikėlė į Nyderlandus. Baigusi mokyklą, T. Dragt buvo priimta į Vaizduojamųjų menų akademiją Hagoje. Po studijų dirbo piešimo mokytoja. „Laiškas karaliui“, iliustruotas autorės darbais ir išleistas 1962 m., labai greitai tapo vienu skaitomiausių kūrinių Nyderlanduose.

2001 m. rašytojai buvo suteiktas riterio titulas, o 2004 m. „Laiškas karaliui“ pelnė „Griffel der Griffels“ literatūrinį apdovanojimą už geriausią Nyderlandų knygą vaikams per pastaruosius penkiasdešimt metų. Pagal ją 2020 m. sukurtas „Netflix“ serialas „The Letter for the King“.


Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-08