Nauja knyga vaikams

Kai pažvelgsi į viršų

2021 10 01

Graži, jautri, jaudinanti ir kupina fantazijos. Taip galima apibūdinti argentiniečių menininko Decur (Guillermo Decurgez) grafinę istoriją „Kai pažvelgsi į viršų“. „The New York Times“ kūrinį išrinko viena geriausių 2020-tų metų knygų vaikams.

Pagrindinis veikėjas – berniukas Lorenzas, kuris su mama kraustosi į naują, tačiau nuošalią vietą. Lorenzas yra tipinis šiuolaikinis vaikas, kuriam labiau rūpi pagauti mobilaus ryšio signalą nei mėgautis nuostabiais vaizdais, kurie slenka už automobilio lango. Kai mama džiaugiasi, kiek daug erdvės žaisti turės sūnus, jam svarbiausia ar naujuose namuose veikia wi-fi.

Vienintelis daiktas Lorenzo kambaryje – griozdiškas stalas su daugybe stalčiukų. Mama paaiškina, kad seniau žmonės rašė laiškus ranka, jiems reikėjo popieriaus, vaško, antspaudavimo pagalvėlių, rašalo, todėl viskam laikyti buvo būtinas tokio tipo stalas. Susidomėjęs baldu Lorenzas aptinka slaptavietę su knygele, kuri netrukus dovanoja vaizduotės kuriamus stebuklus.

Knygutė užpildyta įvairiomis istorijomis, kuriose vystosi neįtikėtini siužetai. Zuikis padaro milžinišką klaidą, už kurią gali tekti brangiai sumokėti. Katinas įsimyli gražuolę žirafą. Yra ir liūdnesnių pasakojimų apie gamyklos sprogimo metu sužalotus draugus. Netrukus Lorenzas pastebi, kad pasakojimai iš sąsiuvinio, jo fantazija ir realybė persipina. Ar knyga atgijo? Tai grafinis romanas apie pastabumą, vaizduotę ir tai, kaip skirtingai mes visi matome pasaulį.

Autorius Decur kurdamas knygą „Kai pažvelgsi į viršų“ naudojo įvairias piešimo technikas. Kiekviena istorija papasakota skirtingu stiliumi, menininkas pasitelkia linijas, formas ir spalvas tam, kad kuo įtaigiau perteiktų emociją. Tekstas ir iliustracijos audžia tikrovės ir vaizduotės tinklą, kuris žadina atradimų troškimą ir kūrybiškumą.

Decur (Guillermo Decurgez) gimė 1981-ais metais, Argentinoje. Jis yra savamokslis karikatūristas ir iliustratorius. Jo kūryba buvo skelbiama įvairiuose leidiniuose. Autoriaus piešiniai taip pat buvo eksponuoti Europoje ir Lotynų Amerikos šalyse.

Iš anglų kalbos vertė Martyna Bražiūnaitė

„Kai pažvelgsi į viršų“ – jautri ir įtraukianti grafinė novelė vaikams, kuri patiks ir suaugusiems. Rekomenduojame kūrinį įsigyti internetu ir išlaisvinti savo vaizduotę. Pirkti online siūlome įvairių žanrų knygas, kurios išpardavimų bei akcijų metu kainuoja pigiau. Apsispręsti, ką skaityti padės trumpi aprašymai ir skaitytojų apžvalgos bei atsiliepimai. Kiekviena knyga turi informacijos santrauką, kurioje rasite ir aprašymą, ir nurodytą puslapių skaičių, ir, labai dažnai, ištrauką. Pirkti patogu!


Paskutinį kartą redaguota: 2021-10-01