Nauja knyga vaikams

Heimat. Vokietė apmąsto istoriją ir kilmę

2021 12 28

ašytojos ir iliustratorės Noros Krug grafinė knyga „Heimat. Vokietė apmąsto istoriją ir kilmę“ buvo įvertinta įvairiais prizais bei palankiais kritikų atsiliepimais. 2018-tais metais leidinys „The Guardian“ kūrinį įvardijo, kaip vieną iš penkiasdešimties, kuriuos privaloma perskaityti.
Nora Krug knygoje nagrinėja tautos ir šeimos kaltės jausmą ir atsakomybę. Rašytoja, kuri gėdijosi savo vokiškos kilmės, nusprendė išsiaiškinti ar jos šeima galėjo būti prisidėjusi prie Holokausto ir šių paieškų metu bandė suvokti jėgas, formavusias ištisų kartų gyvenimą bei istoriją.
Autorė gimė jau po nacių režimo žlugimo, tačiau Antrasis pasaulinis karas šešėlį ant jos gimtojo miestelio metė visą vaikystę. Vokietijos pilietybės faktas ją siejo su Holokaustu bei neapsakomais žiaurumais. Sulaukusi trisdešimties ir gyvendama JAV, Nora Krug suprato, kad gyvenimas užsienyje tik sustiprino poreikį užduoti klausimus, kurių nedrįso paklausti vaikystėje.
Grįžusi į Vokietiją autorė lankėsi archyvuose, atliko tyrimus ir apklausė šeimos narius. Šių tyrimų metu ji atskleidė savo senelio iš motinos pusės ir tėvo brolio istorijas. Autorės tyrimai, apimantys kelis žemynus ir kartas, apjungia nerimą keliančią šeimos istoriją ir apmąstymus, ką reiškia būti savo kartos vokiečiu.
Žodis „heimat“, nusako jausmą tam tikrai vietai, kurioje norisi jaustis lyg namie, taip pat saugumą. Ar jis vis dar įmanomas?
Knyga „Heimat. Vokietė apmąsto istoriją ir kilmę“ nustebins savo vizualiniu apipavidalinimu. Autorė į bendrą stulbinančią visumą jungia savo kurtas iliustracijas, fotografijas, archyvinius dokumentus ir kitą medžiagą. Darbas buvo pastebėtas bei apdovanotas. Viktorijos ir Alberto muziejus Norą Krug paskelbė metų iliustruotoja, taip pat ji pelnė Knygų dailininkų asociacijos bei Niujorko meno vadovų klubo prizus.
Nora Krug – vokiečių kilmės amerikiečių autorė, iliustratorė, Niujorko Parsono dizaino mokyklos iliustracijų programos docentė. Jos darbai ne kartą pasirodė leidiniuose „The New York Times“, „Guardian“ ir „le Monde Diplomatique“ bei įvairiose antologijose.
Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Bernotienė
Sudomino trumpas knygos „Heimat. Vokietė apmąsto istoriją ir kilmę“ aprašymas? Siūlome ją įsigyti internetu. Unikalus siužetas ir veikėjos vidiniai apmąstymai vers pergalvoti ir savo tautos istoriją. Pirkti online siūlome ir daugiau įvairaus žanro įdomių knygų, kurias pirkti itin patogu. Kiekvienas leidinys turi informacinę santrauką su aprašymais, puslapių skaičiumi, ištraukomis ir kitomis detalėmis. Gerų kainų rasite ir pigiau apsipirkti galėsite, jei patikrinsite išpardavimų ir akcijų skiltį. Na, o jei vis dar nežinote, ką skaityti, pasidomėkite kitų knygų mylėtojų apžvalgomis.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-12-28