Nauja knyga vaikams

Grandinė

2020 06 02

Ką gali padaryti mam, gelbėdama savo vaiką?  Atsakymas yra naujame Adriano McKinty detektyve „Grandinė“.

Dienos rytas prasideda kaip visuomet. Reičel Klein palieka savo dukrą autobuso stotelėje ir eina tvarkyti savo reikalų. Bet suskamba telefonas ir viskas akimirksniu pasikeičia. Nepažįstamas balsas praneša, Reičel dukra pagrobta, ir ji turi sumokėti išpirką. Yra dar viena sąlyga – ji privalo pagrobti kitą vaiką. Visa tai papasakoja moteris, pagrobusi Reičel dukrą – jos sūnus irgi yra pas kažką nelaisvėje. Baisiausia tai, kad Reičel neįvykdžius visų sąlygų, abu vaikai mirs. Šitaip Reičel sužino, kad pateko į siaubingą prievartos ir šantažo schemą – Grandinę.

Grandinės taisyklės paprastos – rask pinigus, rask auką ir tuomet atlik siaubingą poelgį, apie kurį net negalėjai pagalvoti prieš 24 valandas. Reičel yra paprasta moteris, bet per artimiausias dienas, norėdama išgelbėti dukrą, ji bus grubiai ir žiauriai išstumta už įprastinio gyvenimo ribų. Anoniminiai Grandinės šeimininkai žino, kad tėvai dėl savo vakų padarys bet ką. Bet jie nežino, kad šį kartą sutiko savęs vertą priešininkę. Ar Reičelė taps tuo žmogumi, kuris nutrauks Grandinę?

Nauja Adriano McKinty, detektyvų rašytojo ir literatūros kritiko, knyga yra elegantiškas ir subtilus pasakojimas. „Publishers Weekly“ apžvalgininkas teigia, kad „Grandinė“ yra meistriškai parašytas kriminalinis romanas, patvirtinantis, kad Adrianas McKinty yra vienas didžiausių savo kartos talentų.

Adrianas McKinty rašo ne tik detektyvinius romanus ir literatūros kritiką – jis yra ir žinomas literatūros paaugliams ir jaunimui autorius. Rašytojas yra daugybės UK ir kitų šalių literatūros premijų laureatas, gavęs Edgaro premiją, Ned Kelly premiją, Barry premiją bei patekęs į tokių garsių premijų, kaip „CWA Ian Fleming Steel Dagger“ ar „Grand Prix de Littérature Policière“ trumpuosius sąrašus.

Adrianas McKinty (1968) kimė Belfaste (Šiaurės Airija), mokėsi Oksforde, kur gavo filosofijos išsilavinimą. Vėliau jis persikėlė į JAV, kur ir debiutavo kaip publikai žinomas rašytojas.
Nuo 2008 metų rašytojas su šeima gyvena Melburne (Australija) ir dirba tik literatūrinį darbą. Be detektyvų, jis rašo straipsnius į „Sydney Morning Herald“, „Irish Times“, „The Guardian“ ir kitus didelius dienraščius.

Iš anglų kalbos vertė Rita Kaminskaitė


Paskutinį kartą redaguota: 2020-06-09