Nauja knyga vaikams

Follow me, like me

2020 10 02

Britų autorė Charlotte Seager jaunimui skirtame romane „Follow me, like me“ paliečia aktualias temas susijusias su skaitmeninio pasaulio pavojais. Ekspertai jau seniai kalba apie tai, kaip atsakingai reikia elgtis su informacija, kurią atskleidžiame internete. Tačiau paaugliai, o ir ne tik, lengvai patenka į išmaniai suregztas pinkles. „Follow me, like me“ pasakoja apie dvi merginas, kurios susiduria su pačia blogiausia socialinių tinklų puse.

Mokyklos žvaigždutė šešiolikmetė Chloja ką tik išsiskyrė su savo vaikinu Tomu. Norėdama sukelti jam pavydą, mergina įsitraukia į virtualų flirtą su žaviu nepažįstamuoju Svenu. Nekaltas susirašinėjimas vis intensyvėja, o žinutės tampa vis atviresnės ir intymesnės.

Mokyklos vakarėlio metu Chloja vis dar nori įrodyti Tomui, ką jis prarado. Provokuojantis elgesys, per daug alkoholio ir viskas baigiasi tuo, kad vaikinas, kurio vardo ji net neprisimena, bando grubiai ja pasinaudoti. Neturėdama kam pasiguosti, juk Tomui ji nerūpi, o geriausia draugė užsiėmusi su savo vaikinu, Chloja pasipasakoja virtualiam draugui. Ją ištinka šokas, kai vietoje paguodžiančios žinutės gauna atsakymą „O ko tu tikėjaisi?“.

Vėliau jos telefonas nenustoja pypsėti, o Chloja supranta, kad nuo Sveno turėtų bėgti kuo toliau. O realiame gyvenime pasipila keistų įvykių virtinė, kuri atskiria Chloją nuo geriausių draugų.

Tuo tarpu Amber yra Chlojos priešingybė. Jos bendraamžės, mokosi toje pačioje mokykloje, tačiau Amber yra nepastebima vienišė, kuriai sunku susirasti draugų. Slapčia ji įsimylėjusi sporto trenerį. Kai Amber sužino, kad jos slapta meilė buvo atleistas, pasišauna sužinoti kodėl - ji netiki jam pateiktais kaltinimais seksualiniu smurtu. Mergina pradeda šniukštinėti socialiniuose tinkluose - ji nori reabilituoti savo mylimąjį. Netrukus šis apsėdimas persikelia ir į realų gyvenimą.

Knygoje „Follow me, like me“ Chloja ir Amber gali išsiaiškinti tokią tiesą, kurią nuryti bus sunkiau nei bet kokį melą.

Britų rašytoja Charlotte Seager po studijų universitete apsigyveno Londone ir įsidarbino leidinyje „Guardian“, kur rašė apie vaikams skirtas knygas. Vėliau Charlotte Seager tapo įsitraukimo redaktore „The Times“ ir „The Sunday Times“. Savo pareigose daug dirbusi su interneto bendruomenėmis ir socialiniais tinklais, ji sukaupė nemažai medžiagos ir būsimoms knygoms. Debiutinis autorės romanas „Mano (slaptas) Youtube'o gyvenimas“ pasirodė 2018-tais metais.

Iš anglų kalbos vertė Irma Šlekytė


Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-02