Nauja knyga vaikams

Brolija. Kaldera (7)

2020 06 02

– Kartoju: tai ne gildijos įstatymas. Tai paprotys, arba susitarimas.
– Tai nerašytas įstatymas!
Tornas palinko prie stalo, pasirėmė mediniu kabliu rankos gale.
– Jei jis nerašytas, tai ir ne įstatymas! – ramiai pasakė.
Kiek galėtum padaryti dėl artimo žmogaus? Narsieji „Garnio“ įgulos nariai turbūt vienbalsiai atsakytų – viską. Dėl vienas kito jie lįstų net į didžiausią pavojų. O ką daryti, kai staiga atsiranda giminaitis, kadaise išsižadėjęs šeimos ir apvogęs bendražygius, ir prašo pagalbos? Ar dėl tokio žmogaus Garniai imtųsi pavojingos užduoties kitam pasaulio krašte?
Australų rašytojas Johnas Flanaganas, lietuvių ir pasaulio skaitytojams pažįstamas iš daugelio pamėgtos nuotykių serijos „Žvalgo mokinys“, toliau tęsia jaunųjų skandų karių nuotykius. Kapitonas Helas ir jo įgulos nariai po sunkios kelionės ilsisi namuose. Vaikinai ruošiasi sunkioms varžyboms, per kurias išrenkamas stipriausias skandų karys – maktigas. Regis, ir taip yra ką veikti, tačiau niekad nežinai, kada vidury nakties atsiras nauja proga išvykti į pilną nuotykių ir pavojų kelionę.
Brolijos nariai – personažai, su kuriais nesunku susitapatinti 9–14 metų amžiaus ir net kur kas vyresniam knygos skaitytojui. Žvelgiant giliau – šioje knygoje nagrinėjami santykiai tarp tėvų ir sūnų bei brolijos narių, lavinami tarpasmeniniai įgūdžiai, gebėjimas bendradarbiauti, laikytis duoto žodžio, aukštinamas darbštumas, narsa, išradingumas ir ištikimybė.
Edukacinė nauda:
  • Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba;
  • Personažų pavyzdys įkvepia būti drąsiems, sąžiningiems, išradingiems, moko bendradarbiauti, siekti savų tikslų, net jei iš pradžių ir nesiseka, parodo, kad savomis pastangomis įmanoma pasiekti labai daug;
  • Skaitant įtraukiančias istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis.
Tarptautinio bestselerio „Žvalgo mokinys“ autoriaus Johno Flanagano serijoje 
„Brolija“ – nuotykiai jūrose, negailestingi piratai ir nepamirštami mūšiai!

Paskutinį kartą redaguota: 2020-06-02