Naujausia knyga

Žemėje žavūs mes tik akimirką

2021 11 03

Debiutinis poeto Ocean Vuong romanas „Žemėje žavūs mes tik akimirką“ – nepaprastas šeimos portretas ir savęs atradimo istorija. Tai autobiografinis, širdį veriantis kūrinys apie santykius, kasdienybę, praeitį, skausmą, netektis ir karo paliktus randus.

Pagrindinis veikėjas – vietnamietis, dar vaikystėje su mama ir senele atvykęs į JAV. Romanas – jo laiškas mamai, kuri nemoka skaityti. Nors didžiąją gyvenimo dalį pasakotojas augo Konektikuto valstijoje, tačiau jo mama vis dar neša Vietnamo karo naštą. Taip pat ir jo močiutė. O jaunas vyras kovoja savo kovą – įsilieti į svetimą ir nepažįstamą pasaulį. Galų gale jis randa šiek tiek paguodos santykiuose su mylimuoju, tačiau net ir tai yra laikina.

Autorius Ocean Vuong rašo apie stiprų troškimą užmegzti ryšius, kamuojantį daugelį imigrantų. Rašytojas laužo nusistovėjusias pasakojimo formas ir asmeninių apmąstymų, istorinių prisiminimų ir seksualinių tyrinėjimų deriniu kuria literatūrinį šedevrą. Romanas „Žemėje žavūs mes tik akimirką“ – savęs atradimo kūrinys, kartais šokiruojančiai intymus, kartais primygtinai tinkantis mums visiems.

Epistolinio žanro romano „Žemėje žavūs mes tik akimirką“ siužetas vystosi nuo vaikystės iki pilnametystės, pirmosios meilės bei seksualinio pabudimo ir netekties. Rašydamas veikėjas bando susivokti savyje, apmąsto traumos pasekmes, beprasmį smurtą, praradimus. Nepaisant skausmo, tekstas alsuoja meile ir viltimi.

Ocean Vuong (g. 1988 m.) – vietnamiečių kilmės amerikiečių autorius, pripažintas poetas. Jo poezija buvo publikuojama leidiniuose „The Atlantic“, „Harpers“, „The Nation“, „New Republic“, „The New Yorker“, „The New York Times“, „The Village Voice“ ir „American Poetry Review“.

Debiutinis Ocean Vuong romanas „Žemėje žavūs mes tik akimirką“ atkreipė skaitytojų ir kritikų dėmesį, buvo apdovanotas įvairiomis premijomis, tapo bestseleriu ir jau išverstas į beveik trisdešimt kalbų.

Ieškote kokybiškos, įvertintos literatūros? Siūlome romaną įsigyti internetu, nes trumpas aprašymas žada nepaprastą kelionę. Online knygyne pirkti rasite ir daugiau gerų knygų, kurias savo atsiliepimuose ir apžvalgose rekomenduoja kiti skaitytojai. Kiekvieno leidinio santraukoje parengėme aprašymą, galėsite pavartyti ištraukas, o apimtį įvertinsite atsižvelgę į puslapių skaičių. Norite apsipirkti pigiau? Daug gerų kainų rasite tarp akcijų ir išpardavimų.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-03