Naujausia knyga

Vakardienos atsiradimas: 50 000 metų istorija – civilizacijos, kultūros, konfliktai ir religijos

2021 05 03

Rašytojas Tamim Ansary knygoje „Vakardienos atsiradimas: 50 000 metų istorija – civilizacijos, kultūros, konfliktai ir religijos“ pasakoja, kaip žmonės „išrado“ istoriją: nuo akmens iki virtualaus amžiaus.

„Vakardienos atsiradimas“ yra chronologinis pasakojimas apie paskutinius penkiasdešimt tūkstančių žmogaus istorijos metų ir apima migraciją, kultūrą, visuomenių kūrimąsi, religijų suklestėjimą, tautosaką, karybą, ligas, kalbas, įrankius, prekybos kelius bei kitas temas. Tekstas paliečia visas pagrindines pasaulio visuomenes ir svarbiausius įvykius nuo priešistorės iki pat šių dienų – neįkainuojamas informacijos šaltinis!

Autorius Tamim Ansary nagrinėja ryšius, kurie tarsi primena drugelio efektą. Kuo Didžioji Kinijos siena susijusi su Romos žlugimu? Kaip vikingų žygiai pakeitė pasaulį? Žvelgdamas iš šalies rašytojas paaiškina kaip maži įvykiai nulemia reikšmingus pokyčius ir daro įtaką ekonomikos, imperijų, tautų, religijų ir filosofijų formavimuisi. Nė viena kultūra nėra „gryna“ ir kiekvienai tautai įtakos turėjo kitos – mes visi esame susiję. Knygos skaitytojai sužinos apie lyderius, vadovus, politikus, verslininkus, filosofus bei kitus žmones, įnešusius ženklų indėlį į įvairių kultūrų istoriją.

Tekstas yra įžvalgus civilizacijos vadovas, parodantis, kaip mes esame susieti nuo pat istorijos pradžios, kas mes esame ir kuo tapome. Mūsų pasaulis yra visuma be išreikšto centro ir rašytojas knygoje „Vakar dienos atsiradimas“ kelia esminį klausimą, ar šiandien galime bendradarbiauti ir visoje planetoje kurti geresnę žmonijos ateitį?

Tamim Ansary – amerikiečių-afganų kilmės autorius. Rašytojas išgarsėjo 2001-ais metais, parašęs plačiai paplitusį laišką, kuriame smerkė Talibaną, tačiau įspėjo apie JAV karinės intervencijos pavojus. Po 2001-ųjų metų rugsėjo 11 teroro akto jis išleido atsiminimų knygą, kurioje kalba apie šiuolaikinius pasaulio konfliktus iš savo dvikultūrės perspektyvos. Rašytojas yra parašęs aštuonias knygas apie Rytų ir Vakarų tarpusavio ryšius.

Iš anglų kalbos vertė Rasa Dirgėlė

Domitės istorija ir ieškote naujo požiūrio? Siūlome šią istorinę knygą įsigyti internetu, nes trumpas aprašymas žada įdomią perspektyvą. Savo prekių krepšelį papildykite ir kito žanro knygomis, juk galime pasiūlyti tiek literatūros, pasižyminčios įdomiais siužetas, aprašymais ir veikėjais, tiek mokomųjų leidinių. Daug jų per akcijas ir išpardavimus kainuoja pigiau. Gerų skaitinių rekomendacijas rasite tarp skaitytojų atsiliepimų ir apžvalgų, taip pat siūlome atsižvelgti į santraukas, ištraukas bei puslapių skaičių ir taip įvertinti turinį bei apimtį.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-05-03