Naujausia knyga

Tarsi žuvį į juodą krantą. Verlibrai, 2001–2021

2023 07 30

Autorius Serhij Žadan išleido keturiolika poezijos knygų ir šešis romanus, ne kartą lankėsi Lietuvoje. 2015 m. aktyviai dalyvavo protestuose Charkive ir Kijeve, buvo sužeistas. 2022 m. kovo mėn. prasidėjus Rusijos ir Ukrainos karui, liko Charkive. Neilgai trukus lenkų intelektualai nominavo autorių Nobelio taikos premijai: „Mūsų nuomone, jis nusipelno tapti Nobelio premijos laureatu. Jo, kaip poeto, balsas ukrainiečiams jau daugelį metų ypatingai svarbus. Laisvoji Ukraina didžiąja dalimi kalba ir mąsto Žadano žodžiais, įdėmiai jų klausosi. Šiandien poetas yra savo Charkive. Ir jis kovoja“.

Kaip pabrėžiama kalboje, visų pirma autorius žinomas ir vertinamas kaip poetas, o Lietuvoje labiau pažįstamas kaip prozininkas iš romanų „Depeche Mode“ („Kitos knygos“, 2008), romano-esė „Anarchy in the UKR“ („Kitos knygos“, 2010) ir „Internatas“ („Kitos knygos“, 2021). Rašytojo poezija, išversta į lietuvių kalbą, iki šiol publikuota tik kultūros leidiniuose „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“, „Metai“, bet niekada nebuvo surinkta į vieną knygą, todėl kyla poreikis išleisti reprezentatyvią poezijos rinktinę, kuri atspindėtų autoriaus kaip poeto kelią, paženklintą Ukrainos ir pasaulio istorijoje svarbių įvykių.

Ištrauka iš 2015 m. interviu su autoriumi: https://literaturairmenas.lt/publicistika/serhij-zadan-apie-kara-ir-mirti-reikia-rasyti-kitaip


Paskutinį kartą redaguota: 2023-07-31