Naujausia knyga

Slaptas Babos Segi žmonų gyvenimas

2023 03 03

„Slaptas Babos Segi žmonų gyvenimas" nominuotas Orange premijai grožinės literatūros kategorijoje, pelnė PEN Oakland / Josephine Miles literatūros premiją ir ANA/NDDC Ken Saro-Wiwa apdovanojimą prozos kategorijoje. Kritikai romaną įvertino kaip vieną ryškiausių Nigerijos literatūros kūrinių, jo ekranizavimo teises įsigijo Netflix.

Keturios moterys, vienas vyras ir... didžiulė paslaptis.

Bausdama save už tai, kuo iš tiesų nenusikalto, universitetą baigusi Bolanlė išsižada svajonės siekti karjeros ir tampa ketvirtąja Babos Segi žmona. Šis sprendimas baisiai nuliūdina jos motiną ir dar baisiau suerzina tris Babos Segi žmonas: Ija Segi ir Ija Femi stengiasi jaunosios konkurentės gyvenimą paversti pragaru, o Ija Topė, nors geros širdies, pernelyg baikšti, kad joms pasipriešintų. Bolanlės pastangos ištirpdyti ledines megerų širdis mandagumu, nuolankumu ir papirkinėjimu neduoda vaisių, o pasiūlymas išmokyti jas skaityti sutinkamas su panieka.

Kad ir kaip Baba Segi didžiuojasi jauna ir mokyta žmona, saulę temdo didelis rūpestis – Bolanlė niekaip negali pastoti. Trys žmonos jau pagimdė jam septynis vaikus, tad bėda – bergždžios Bolanlės įsčios. Ir Baba Segi nusprendžia ieškoti mokytai žmonai tinkamos pagalbos, nė neįtardamas, kad tai jo gyvenimą išjudins nuo pamatų.

Ši liūdna ir drauge komiška istorija „Slaptas Babos Segi žmonų gyvenimas" – spalvingas šiuolaikinės Nigerijos paveikslas, skvarbus žvilgsnis į poligamiškos šeimos gyvenimo užkulisius ir žaisminga psichologijos studija, atskleidžianti, kad po pykčiu ir agresija dažnai slepiasi kenčianti siela.

„Kerinti rašytoja L. Shoneyin mezga savo pasakojimą su apgaulingai paprasta elegancija. Kiekviename skyriuje romanas vis plačiau atveria savo duris skaitytojui. Tie, kurie atrodė tikri piktadariai, pasirodo tėra kenčiančios sielos. Kaip visi geri rašytojai, L. Shoneyin žino, kad piktadariai nėra vienpusiški... Apgaulingai tiesmuka knyga „Slaptas Babos Segi žmonų gyvenimas“ su siužeto linijomis, kurias verta skaityti ne vieną kartą ir sukioti kaip brangakmenį, kad atspindėtų skirtingus šviesos kampus – tai viena tų stebuklingų knygų, kurioje į nuostabią istoriją yra įterpta peno mūsų smegenims."
Huffington Post

„Pasitelkusi kaitaliojimo pasakojimo būdą L. Shoneyin greitai sudomina skaitytoją atskleisdama daugeliui nežinomą kultūrą su visais jos privalumais ir trūkumais. Kiekviena žmona randa savo būdą įtvirtinti galią ir patenkinti troškimus patriarchalinės sistemos ribose – kartais jų sprendimų pasekmės yra katastrofiškos."
Library Journal

„Įtraukiančiame, debiutiniame L. Shoneyin pasakojime apie šiuolaikinę Nigeriją aklas pritarimas suskaldo poligamišką santuoką.... Autorė meistriškai išnarplioja keturias atskiras istorijas, kad subtiliai atskleistų, kas jas visas tarpusavyje sieja."
Publishers Weekly


Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-03