Naujausia knyga

Sidabrė

2023 04 03

Džulianas Londslis išsižadėjo prestižinio darbo Londono Sityje dėl paprastesnio gyvenimo – dabar jis knygynėlio savininkas nedideliame Anglijos pajūrio mieste. Netrukus pas jį užsuka paslaptingas lankytojas. Jo vardas Edvardas, jis lenkų kilmės ir gyvena Sidabrėje – dideliame name miestelio pakraštyje. Edvardas įtartinai daug žino apie Džuliano šeimos gyvenimą ir per karštai domisi naujuoju jo verslu.

O tuo metu britų žvalgybos vadovybė sužino apie itin slaptos informacijos nutekėjimą ir imasi tyrimo, atvesiančio į tą patį nuošalų pajūrio miestelį...

Romanas „Sidabrė“ – didžio mūsų epochos kronikininko Johno le Carré kūrinys, pasakojantis apie tai, kaip visuomeninė pareiga susiduria su asmeninėmis moralinėmis nuostatomis, o naivumas – su patirtimi. Knygoje, be kita ko, mėginama atsakyti į klausimą, kiek mes iš tiesų skolingi žmonėms, kuriuos mylime.

John le Carré (tikr. David Cornwell, 1931–2020) – vadinamojo šnipų romano klasikas, buvęs žvalgybininkas, darbą Didžiosios Britanijos saugumo struktūrose kadaise išmainęs į rašytojo plunksną. Jis parašė per dvidešimt romanų, nemaža dalis iš jų buvo ekranizuoti.

„Sidabrė“ – paskutinis rašytojo romanas, išleistas jau po jo mirties ir sulaukęs išskirtinio dėmesio.


Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-04