Naujausia knyga

Septyni saulės veidai. Pirmoji pažintis su Japonija

2021 09 02

Daktaro Aurelijaus Zyko knyga „Septyni saulės veidai. Pirmoji pažintis su Japonija“ išpildo įvairių skaitytojų lūkesčius: planuojantys kelionę ras naudingų patarimų, jau keliaujantys daugiau sužinos apie lankomus objektus, besidomintiems tolimais kraštais įdomūs pasirodys vertingi pastebėjimai apie japonų gyvenimo būdą bei tradicijas.

Japonologas dr. Aurelijus Zykas Japoniją išmaišė skersai išilgai. Ne vienus metus jis šią šalį padeda atrasti ir kitiems keliautojams. Besikaupianti kelionių vadovo patirtis ir įspūdžiai vis augo ir reikalavo būti užrašyti.

Ši knyga iš dalies yra dar viena 2020-ųjų metų pasekmė. Metų, kai atstumai tapo sunkiau įveikiami, o turistinės kelionės beveik neįmanomos. Tačiau tai ir metai, daugeliui autorių padovanoję taip trūkstamo laiko sustoti, prisiminti, užfiksuoti.

Kelionių knygos „Septyni saulės veidai. Pirmoji pažintis su Japonija“ autorius tikisi, kad leidinys paskatins nauju žvilgsniu pažiūrėti į lankomus objektus, patiems suplanuoti kelionę, o jei atostogos dar atrodo tolimos, bent sužadins vaizduotę. Vaizdingi ir išsamūs aprašymai ir kokybiškos nuotraukos nukels į tolimąją Rytų salą ir užburs tradicijomis, kvapais bei spalvomis.

Knyga orientuota į pirmąją pažintį su Japonija. Autorius aptarė labiausiai rekomenduojamas aplankyti vietas, atskleidžiančias šalies įvairovę. Verskite puslapius ir aplankykite šurmuliuojančius didmiesčius, užsukite į mažus kaimelius, kuriuose sustojęs laikas. Užsukite į senovines šventyklas, pasižvalgykite po modernius pastatus ir kitas urbanistines vietas. Nepraleiskite progos pamatyti senovinių pilių, spalvingų turgų ir net sankryžų, kuriose dieną naktį verda gyvenimas.

Leidinį sudaro septyni skyriai, kuriuose pristatomos skirtingos šalies vietos, geriausiai atspindinčios senosios ir moderniosios Japonijos dermę. Autorius daug dėmesio skyrė istorijai, geografijai, žmonių buičiai, vertybėms ir tradicijoms. Ką valgyti, ką pamatyti ir kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje? Atsakymų knygoje tikrai daug!

Skaitytojų laukia net keturi šimtai puslapių gausiai iliustruotų istorijų, pasakojimų, patirčių ir patarimų.

Dr. Aurelijus Zykas – japonologas, politikos mokslų daktaras, vertėjas, keliautojas, mokslo populiarinimo straipsnių autorius, Vytauto Didžiojo universiteto docentas. Taip pat jis yra įmonės „Azija LT“ įkūrėjas bei Kauno-Japonijos draugystės asociacijos prezidentas. Dr. Aurelijus Zykas dėstė paskaitas bei dalyvavo konferencijose įvairiuose Azijos ir Europos universitetuose. Taip pat jis sudarė pirmąjį išsamų lietuvių-japonų kalbos žodyną.

Autorius yra parengęs keletą knygų apie Rytų šalis. Tai monografija „Švelniosios galios vedami: šalies įvaizdžio politika ir Japonija“, taip pat kelionių įspūdžių knygos „Raudonas ir žalias. Taivanas“ bei „Japonijos spalvos ir skoniai“. Daktaro straipsniai nuolat publikuojami įvairiuose žiniasklaidos leidiniuose.

Aurelijus Zykas laisvai kalba japoniškai, vertėjauja aukščiausio lygio renginiuose. Jo indėlis į darnius Lietuvos ir Japonijos santykius buvo įvertintas Japonijos užsienio reikalų ministro apdovanojimu.

„Septyni saulės veidai. Pirmoji pažintis su Japonija“ – vertingas leidinys kiekvienam, planuojančiam kelionę į šią tolimą Rytų šalį. Kviečiame vadovą įsigyti internetu. Online knygyne pirkti rasite ne vieną kelionių žanro knygą. Aprašytos keliautojų patirtys kartais pranoksta net išgalvotus siužetus ar grožinės literatūros veikėjų nuotykius. Daug knygų kainuoja pigiau, tereikia pasinaudoti akcijų ir išpardavimų pasiūlymais. Kaip išsirinkti gerą skaitinį? Remkitės rekomendacijomis, apžvalgomis bei atsiliepimais. Taip pat atsižvelkite į santrauką su trumpu aprašymu, pavartykite ištraukas, įvertinkite puslapių skaičių ir kitas detales.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-03