Naujausia knyga

Sėkmės ežeras

2021 04 02

„New York Times“ bestselerių autorius Gary Shteyngart romane „Sėkmės ežeras“ piešia šiuolaikinės Amerikos portretą. Rašytojas puikiai girdi savo šalį: jos tuštybę, jos skaudžią dejonę, jos savigraužą, jos širdies plakimą. Ši knyga – drąsus siekis užfiksuoti tautą ir epochą, praturtintas dėmesiu tėvystės iššūkiams ir asmeniniam šeimyniniam gyvenimo ilgesiui.

Rizikos fondo valdytojas Baris Koenas laiko save pačiu maloniausiu Volstryto vaikinuku. Jis nepriekaištingas sutuoktinis ir mylintis tėvas. Baris įstrigęs savo narcisizme, paskendęs svajonėse apie tris žavius vaikučius bei nuostabų gyvenimą ir visiškai atitrūkęs nuo realybės.

Trejų metukų sūnui diagnozavus autizmą, Bario santuoka su gražuole Syma pakrinka. Vakarienės draugų namuose metu Barį ištinka emocinis priepuolis, po kurio jis girtas atsiduria stotyje, sėda į autobusą ir palieka Niujorką. Be kreditinių kortelių, telefono, tačiau su auklės ir žmonos paliktais randais bei portfeliu pilnu kolekcinių laikrodžių.

Prasideda kelionė. Baris Kohenas autobusu keliauja per Trumpo Ameriką. Jo kelionės tikslas – Teksasas, į kurį veda neišblėsę jausmai studijų laikų meilei. Gal ten pavyks susikurti paprastesnį gyvenimą?

Romano „Sėkmės ežeras“ siužetas vingiuoja kartu su keliaujančiu Bariu. Jo sutinkami veikėjai yra žmonės, kurie turi per mažai ir žmonės, kurie turi per daug. Pasakojimas – puiki komedija ir siaubinga tragedija, šmaikštumo ir melancholijos derinys. Jis atspindi tai, kaip Amerika jaučiasi šiomis dienomis. Tai plataus užmojo romanas apie tautos būklę ir jos nepasitenkinimą, kuris paskatino stulbinantį 2016-tų metų prezidento rinkimų rezultatą.

Gary Shteyngart (g. 1972 m) – populiarus amerikiečių rašytojas. Jis gimė Sankt Peterburge, o JAV gyvena nuo septynerių metų. Debiutinis romanas pasirodė 2002 metais ir iš karto pelnė kelis apdovanojimus. Rašytojo tekstai pasirodė leidiniuose „The New Yorker“, „Esquire“, „GQ“ ir „Travel + Leisure“, o knygos buvo išverstos į daugiau nei dvidešimt kalbų.

Iš anglų kalbos vertė Laimantas Jonušys

Kviečiame knygą įsigyti internetu. Trumpas aprašymas žada aštrų žvilgsnį į šiuolaikinę visuomenę, tėvystės iššūkius bei problemas, su kuriomis susiduria šeimos, auginančios įvairių sutrikimų turinčius vaikus. Apžvalgose ir atsiliepimuose kritikai romanui „Sėkmės ežeras“ negaili pagyrų. Ieškote kitokių temų? Pirkti online siūlome įvairių žanrų literatūros. Daug leidinių išpardavimų bei akcijų dienomis kainuoja pigiau. Prieš pirkdami įvertinkite santrauką, kurioje rasite nurodytą puslapių skaičių, aprašymą bei ištraukų ir tikrai išsirinksite vertingą ir įdomią knygą.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-04-02