Naujausia knyga

ROKSANA, ARBA LAIMINGOJI KURTIZANĖ

2022 07 12

Amžina dilema – nuodėminga prabanga, prie kurios taip lengva priprasti, ar pagarba ir vidinė harmonija, kurios visi trokštam? Kokia pasirinkimo kaina? Pasaulinę šlovę pelniusio D. Defoe romanas „ROKSANA, ARBA LAIMINGOJI KURTIZANĖ“ – paprasta, su visomis smulkmenomis nupasakota realiai gyvenusios moters, madmuazelės Beleau, istorija, aštri ir negailestinga knyga apie iškreiptos moralės visuomenę, tuštybę, ambicijas ir žmogiškumą.
Gražiai ir išdidžiai Roksanai nieko nėra baisiau už skurdą. Kai kvailys vyras palieka ją su penkiais vaikais be skatiko, moteris priversta rinktis: būti dora elgeta ar turtinga paleistuve. Roksana pasirenka lengvesnį kelią – pradeda kurtizanės ir išlaikytinės gyvenimą.
Naujos egzistencijos žavesys netrukus įtraukia į nesibaigiantį sūkurį, Roksana keliauja per vyrų rankas ir širdis, kad ir toliau galėtų rengti prašmatnius vakarėlius, dėvėti prabangius drabužius ir išlaikytų sukauptą turtą. Tačiau toks gyvenimas turi savo kainą...
„Vienas iš angliškų romanų, kurį neginčijamai galima vadinti didžiu." – Virginia Woolf
Danielis Defoe (1659–1731), gimęs Danieliu Foe, – anglų rašytojas, žurnalistas ir pamfletų kūrėjas, amžiną šlovę pelnęs romanu ROBINZONAS KRUZAS, savo paskutiniuoju romanu „ROKSANA, ARBA LAIMINGOJI KURTIZANĖ“ sukėlė tikrą sumaištį. Šis romanas – didžiausias D. Defoe literatūrinis laimėjimas. Rašytojas ne tik sukūrė intriguojančią, amžiui nepavaldžią istoriją, bet ir kerinčią pasakotoją, „laimingąją kurtizanę" Roksaną – moterį, kuri gyvena tarp mūsų, nes jos portretas nepavaldus laikui.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-07-12