Naujausia knyga

Prisilietimas

2023 01 02

Iškeliauju į kraštą, vadinamą Naujuoju Pietų Velsu, ištekėti už vyro, kurio nesu mačiusi - galvojo ji.

Rašytoja Colleen McCullough (Kolin Makalou; g. 1937 m.) - viena žymiausių visų australių. Jai suteiktas Australijos nacionalinės vertybės titulas. Milijoniniais tiražais visame pasaulyje leidžiamų „Erškėčių paukščių" autorės knyga „Prisilietimas" nenusileidžia garsiajam savo pirmtakui.

Šis romanas mus vėl sugrąžina į atšiaurią, karštą ir rūsčią XIX a. Australiją, kur viešpatauja savi įstatymai, kur vyrai bando laimę ieškodami aukso, o moterys, kaip Elizabetė Dramond - mergina iš niūraus Škotijos miestelio, paklūsta likimui; ją nori vesti tolimas giminaitis Aleksandras Kinrosas, tačiau šis noras skamba greičiau kaip įsakymas. Australijoje nėra pado¬rios, vedyboms tinkamos merginos, rašoma Aleksandro laiške. Kadangi iš visų seserų Elizabetės amžius tinkamiausias, ji ir iškeliauja į šalį, kurios nepažįsta, tekėti už vyro, kurio niekuomet nematė.

Nepažindama krašto papročių, nenutuokdama, kas yra santuoka ir nepažinodama savo vyro, Elizabetė neria į naują gyvenimą. Sutuoktinio apipilta turtais, išmokslinta ir parengta santuokai, ji ima suprasti, kad nuo šiol ji gyvens visai kitaip. Kad jai bus lemta gyventi su vienu, o mylėti kitą. Kad beveik pusė gyvenimo praeis, mokantis paklusti santuokinei pareigai. Kad vyro meilužė taps geriausia jos drauge. Kad laimė ateina per skausmą ir yra nuo jo neatsiejama.

Meistriškai C. McCullough parašytas „Prisilietimas" - aistringas, švelnus ir jaudinantis romanas apie moters likimą. Apie tai, kad mylinčio vyro rankos prisilietimas moterį gali prikelti nau jam gyvenimui - nesvarbu, kiek ilgai reikėtų jo laukti...


Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-02