Naujausia knyga

Pavojinga meilė. Bado žaidynių 2 knyga

2022 03 02

Jaunimui skirtame distopiniame romane „Pavojinga meilė“ rašytoja Suzanne Collins tęsia neįtikėtino populiarumo sulaukusią istoriją, kuri prasidėjo knygoje „Bado žaidynės“. Skaitytojai vėl susitiks pamiltus veikėjus Keitnę ir Pitą. Laukia dar daugiau veiksmo, pavojų, moralinių dilemų ir netikėtų siužeto vingių.

Pirmoji serijos dalis „Bado žaidynės“ nukėlė į Panemo valstybę, įsikūrusią ant JAV griuvėsių. Dvyliką apygardų valdo Sostinė, besimaudanti turtuose ir pertekliuje, kai tuo tarpu šalies gyventojai skursta ir miršta iš bado. Siekdama priminti žiauriai numalšintą maištą, Sostinė kasmet rengia išlikimo žaidynes, kuriose privalo dalyvauti po vieną vaikiną ir merginą iš kiekvieno rajono. Tik vienas gali likti gyvas, tačiau Keitnės apsukrumo dėka organizatoriai turėjo pakeisti taisykles ir paskelbti du nugalėtojus. Šie įvykiai pradėjo grandininę reakciją, kurios niekas negalėjo numatyti.

„Pavojinga meilė“ tęsia įvykius po kelių mėnesių. Keitnė su Pitu grįžta namo. Atrodo turėtų džiaugtis, kad susitiks su šeima ir geriausiu draugu Geilu, o jų gyvenimo sąlygos ženkliai pagerės. Tačiau Kapitolijus griežia dantį už apgavystę. Pati to nenorėdama Keitnė tampa sukilimo simboliu, prezidentas Snou grasina pakenkti merginos artimiesiems, jei ji nepadės numalšinti neramumų. Tik įtikinamai vaidindama meilę Pitui mergina gali išgelbėti brangių žmonių gyvybes. Negana to Sostinė paskelbia, kad šių metų jubiliejinėse Žaidynėse susigrums ankstesni nugalėtojai.

Knygos veikėjams teks išpainioti tarpusavio santykius, išgyventi Sostinės parengtus smūgius bei likimo išbandymus ir pasipriešinti priespaudai. Ar jiems pavyks?

„Pavojinga meilė“ ir vėl stebina. Knygos populiarumas nenusileido pirmajai daliai. Šis romanas taip pat buvo ekranizuotas. Istorija nagrinėja daug visais laikais aktualių temų, tarp jų piktnaudžiavimą valdžia, diskriminaciją, pramogų etiką, socialinė nelygybę ir žmonių išnaudojimą.

Suzanne Collins gimė 1962-ais metais. Rašyti autorė pradėjo 1991-ais metais. Pirmieji jos kūriniai buvo skirti vaikams. Šiandien Suzanne Collins vardas gerai žinomas visame pasaulyje. Jį išgarsino distopinio žanro romanas „Bado žaidynės“, išverstas į daugiau nei 50 kalbų. Trilogija po pasaulį pasklido daugiau nei šimto milijonų egzempliorių tiražu.

Iš anglų kalbos vertė Simona Kaziukonytė

Norite sužinoti, kaip sekėsi personažams? Kviečiame knygą įsigyti internetu, nes trumpas aprašymas žada dar daugiau nuotykių, o apžvalgose ir atsiliepimuose skaitytojai teigia, kad kūrinys nenusileidžia pirmai daliai. Pirkti online viečiame ir kitas knygas, kurių kaina, dėka išpardavimų ir akcijų, visada draugiška. Juk visi nori apsipirkti pigiau! Turinį ir apimtį įvertinti padės santrauka su aprašymu, ištraukomis, puslapių skaičiumi ir kita naudinga informacija.


Paskutinį kartą redaguota: 2022-03-02