Naujausia knyga

Nesėdėk namuose. 100 Lietuvos pažintinių takų

2021 09 02

Trūksta fantazijos, ką veikti savaitgalį? Ir vėl likote namuose, nors už lango puikus oras? Jums reikia knygos „Nesėdėk namuose. 100 Lietuvos pažintinių takų“, kurią parengė Ramūnas Šukauskas. Autoriaus asmeniškai išbandyti ir aprašyti pažintiniai takai vilioja pažinti savo šalį ir atrasti įvairių gamtos stebuklų.

Ramūnas Šukauskas – populiarus tinklaraštininkas, jau keletą metų rašantis blogą „Nesėdėk namuose“. Čia jis dalijasi savo kelionių patirtimi, įžvalgomis ir įdomiais maršrutais. Dalis įdomiausių aprašymų buvo praplėsti ir atsidūrė knygoje „Nesėdėk namuose. 100 Lietuvos pažintinių takų“.

Leidinyje aprašyti įvairaus sudėtingumo lygio pažintiniai takai, kurie kviečia pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru, o taip pat pažinti gamtos pasaulį, atrasti kultūros lobius ar daugiau sužinoti apie krašto istoriją.

Autorius pats išbandė visus aptartus pažintinius takus. Knygoje rasite nurodytas tikslias pradžios taško koordinates, žemėlapį, pažymėtą trasos ilgį bei formą, pavyzdžiui, linijinis maršrutas reiškia, kad teks grįžti tuo pačiu keliu, o žiedinis, kad pasivaikščiosite ratu ir to paties kelio nekartosite.

Ramūnas Šukauskas išsamiai aprašo kiekvieną maršrutą, dalijasi jo istoriją, pasakoja, ką galima pamatyti, kokia danga teks keliauti pasirinkus vieną ar kitą pažintinį taką, nurodo galimus iššūkius ar įdomiausius objektus. Pavyzdžiui, Šventosios aukštupio pažintinėje trasoje rasite pontoninę perkėlą, kuria į kitą pusę galima persikelti savarankiškai. O ar žinote, kuo Ventos regioninis parkas siejasi su fantastiniu filmu „Jūros periodo parkas“? Atsakymą ir dar daugiau įdomių faktų ir istorinių detalių rasite informatyvioje ir įtraukiančioje knygoje „Nesėdėk namuose. 100 Lietuvos pažintinių takų“.

Šimto aprašytų pažintinių takų užteks ne vienam savaitgaliui, tad tikrai nesėdėkite namie! Trasų ilgis prasideda vos nuo kilometro, tad jas įveiks net pradinukai, o jau patyrę keliautojai tikrai ras iššūkių ir sau.

Ramūnas Šukauskas – keliautojas, tinklaraštininkas, autorius. Jis keliauja tiek vienas, tiek su šeima, tiek su kelionių organizatoriais, tad patarimų turi visiems atvejams.

Atsibodo sėdėti namie? Sudomino trumpas aprašymas? Siūlome knygą įsigyti internetu ir traukti į nuotykį. Norite į kelionę pasiimti kito žanro skaitinių? Pirkti online rasite įdomių siužetų, aprašančių veikėjų nuotykius, patarimų ir kitų gerų tekstų, kurie išpardavimų ir akcijų metu kainuoja pigiau. Kiekvienos knygos santrauka su aprašymu, ištraukomis, puslapių skaičiumi ir atsiliepimais leidžia patogiai įvertinti turinį ir apimtį. Knygą jau skaitėte? Palikite komentarą ar apžvalgą ir padėkite rinktis kitiems.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-03