Naujausia knyga

Merginos iš Bostono

2021 06 30

Rašytojos Jane Healey romanas „Merginos iš Bostono“ – duoklė Raudonojo Kryžiaus savanorėms, kurios Antrojo pasaulinio karo metu kėlė kareivių dvasią ir dovanojo viltį. Tai knyga apie meilę, pavojų ir drąsą.

1944-ti metai. Visi gyvena viltimi, kad Antrasis pasaulinis karas greitai baigsis. Fiona – viena pagrindinių knygos veikėjų – žino, ko nori iš gyvenimo. Ji ištekės, gyvens Bostono priemiestyje ir dirbs merijoje. Deja, šiuos planus sudaužo netikėta žinia apie dingusį sužadėtinį. Jo lėktuvas numuštas virš Vokietijos, žinių apie likimą nėra. Fiona nusprendžia prisijungti prie Raudonojo Kryžiaus savanorių padalinio, kurio užduotis buvo kelti viltį praradusių kareivių dvasią bei kurti namų atmosferą.

Fionos tikslas – atsidurti Europoje, kuo arčiau dingusio sužadėtinio, ir išsiaiškinti, koks likimas jį ištiko. Ji įkalba prisijungti dar dvi drauges: koketę Vivę, apsidžiaugusia galimybe mesti įgrisusį darbą ir muzikos mokytoją Dotę. Apmokytos merginos iškeliauja dirbti į frontą. Užduoties metu joms teks vairuoti ir taisyti sunkiasvorę transporto priemonę, kepti spurgas, vežioti maistą, teikti pirmąją medicininę pagalbą, rašyti laiškus už sužeistuosius, klausytis sukrečiančių patirčių ir visada šypsotis bei skleisti gerą nuotaiką, nesvarbu, kaip prabėgo jų pačių diena. Fronte tyko pavojai ir karo iššūkiai, tačiau trys moterys randa draugų, meilę ir net naujų svajonių.

Nors autorė rašo apie karo žiaurumus, knyga „Merginos iš Bostono“ yra šviesi ir kupina vilties. Tai draugystės, nugalinčios negandas, meilės ir tvirtybės istorija, kuri patiks visiems, pasiilgusiems gero romano. Autorė Jane Healey rėmėsi įvairiais archyviniais dokumentais, laiškais bei dienoraščiais ir atkuria įtaigią Raudonojo Kryžiaus savanorių patirtį ir indėlį, kuris liko neįvertintas.

Jane Healey – amerikiečių istorinių romanų autorė. Gimus dukrai ji atsisakė karjeros aukštųjų technologijų srityje ir tapo rašytoja. Jos aistra – moterų indėlis į istoriją. Ši tema dominuoja autorės knygose.

Iš anglų kalbos vertė Rita Kaminskaitė

Domina istoriniai romanai apie Antrąjį pasaulinį karą? Trumpas aprašymas ir skaitytojų atsiliepimai žada, kad „Merginos iš Bostono“ nenuvils. Rekomenduojame knygą įsigyti internetu, nes pirkti online saugu, patogu, greita, siūlome daug žanrų, įdomiausių siužetų, o ir kainos draugiškos. Pasinaudoję akcijų ir išpardavimų pasiūlymais apžvalgose puikiai įvertintas knygas nusipirksite pigiau. Leidinio apimtį įvertinkite atsižvelgę į puslapių skaičių, o turinį į santrauką, kurioje rasite aprašymą ir ištraukų.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-30