Naujausia knyga

Maisto ragautoja

2021 06 30

Antrasis pasaulinis karas – tema, kuri dar ilgai domins skaitytojus, o daugybė jame dalyvavusių žmonių verti atskiro pasakojimo. Istorinių romanų rašytojas V. S. Alexander knygoje „Maisto ragautoja“ nukelia į 1943-iuosius metus ir pasakoja apie moteris, nuo kurių priklausė Adolfo Hitlerio gyvenimas. Tai drąsos, pasiaukojimo ir meilės istorija.

Kai sąjungininkai pradėjo bombarduotu sostinę, tėvai penkiolikmetę Magdą Riter iš Berlyno išsiuntė į Vokietijos pietus. Tačiau ramaus gyvenimo mergina čia neranda, nes nacių vadovybė pasirenka Magdą viena iš Hitlerio maisto ragautojų. Jos užduotis – ragauti fiureriui skirtą maistą ir tikrinti ar jis neužnuodytas. Merginoms teigiama, kad taip jos aukojasi dėl Reicho gerovės.

Tai nėra jos svajonių darbas, Magda nenorėjo būti atskira nuo šeimos, ji nėra didelė SS ir Hitlerio gerbėja, kaip ir visi bijo dėl savo artimųjų gyvybės. Tačiau naivi ir žavi mergina greitai pelno aplinkinių pasitikėjimą ir įsimyli SS karininką Karlą. Jis jai atskleidžia neįtikėtinus nacių žiaurumus. Mergina suvokia, kad blogis turi būti nutrauktas, o Hitleris sunaikintas. Magda supranta ir tai, kad jai teks būti labai atsargiai ir laviruoti tarp fiurerio priešų ir aklų gerbėjų.

S. Alexander romano „Maisto ragautoja“ siužetas kupinas įtampos. Pagrindinei veikėjai teks spręsti moralines dilemas ir daryti sunkius sprendimus, galinčius nulemti visos tautos likimą.

„Maisto ragautoja“ – fikcija, kuri remiasi tikra Margot Wölk istorija. Margot Wölk buvo vienintelė išlikusi gyva ragautoja, savo atsiminimais pasidalijusi sulaukusi 96 metų. Jos istorija įkvėpė ne tik V. S. Alexander, bet ir italų autorę Rosella Postorino.

V. S. Alexander (tikras vardas Michael Meeske) – rašytojas kuriantis įvairaus žanro knygas: istorinius romanus, detektyvus, gotikines siaubo istorijas. Knygas jis leidžia tiek savo tikruoju vardu, tiek slapyvardžiu. 2018-tais metais pasirodžiusi „Maisto ragautoja“ sulaukė didelio dėmesio ir išleista įvairiose šalyse. Autoriaus istorinių knygų veikėjos yra stiprios moterys, kurias gyvenimas priverčia atsidurti pavojingose situacijose ir vietose.

Trumpas aprašymas intriguoja? Siūlome romaną įsigyti internetu ir sužinoti, kas nužudė Adolfą Hitlerį. Būtent šiuo klausimu ir prasideda knyga. Pirkti online patogu, nes visų leidinių aprašymuose rasite santrauką, ištraukų, puslapių skaičių ir daugiau naudingos informacijos. Renkantis knygas verta paskaityti atsiliepimus bei apžvalgas. Nepamirškite užsukti į akcijų bei išpardavimų kategorijas, nes daug leidinių čia kainuoja pigiau.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-30