Naujausia knyga

Laimingiausias žmogus žemėje. Aušvicą išgyvenusio šimtamečio atsiminimai

2021 07 20

Eddie Jaku knyga „Laimingiausias žmogus žemėje. Aušvicą išgyvenusio šimtamečio atsiminimai“ – autoriaus paminklas žuvusiems žydams ir paguoda gyviesiems. Tai išmintingas ir optimistinis kūrinys apie patirtis, kuriose optimizmo rasti sunku. Visgi, Eddie Jaku save vadina laimingu.

Vokietijoje žydų šeimoje gimęs Eddie Jaku tebuvo jaunuolis, kai jo pasaulis apvirto aukštyn kojomis. 1938 metų lapkritį SS banditai sumušė vaikiną, suėmė ir išsiuntė į koncentracijos stovyklą su tūkstančiais kitų žydų iš visos Vokietijos. Septyneri kiti metai jam buvo košmaras, kurį sunku aprašyti. Buchenvaldo ir Aušvico koncentracijos stovyklos, badas, smurtas, nuolatinė mirties grėsmė...

Naciai iš Eddie Jaku atėmė viską – šeimą, draugus ir namus. Bet jie nepalaužė jo dvasios. Vyras liko gyvas ir pasižadėjo sau, kad brangins gyvybę, nugyvens laimingą gyvenimą ir niekada nepaliaus šypsotis.

Radęs jėgų gyventi toliau Eddie vadina save laimingiausiu žmogumi žemėje, o knygoje kalba ne tik apie savo išgyvenimus ir patirtis, bet ir apie dėkingumo, tolerancijos ir gerumo galią. Pasak autoriaus, gyvenimas gali būti gražus, jei tik padarai jį gražiu.

Knygoje „Laimingiausias žmogus žemėje. Aušvicą išgyvenusio šimtamečio atsiminimai“ gausu įžvalgų apie draugystę, šeimą, sveikatą, etiką, meilę ir neapykantą bei įsitikinimus, kurie suformavo autoriaus asmenybę. Nesenstančios laimės pamokos rekomenduojamos bet kokio amžiaus skaitytojams, o ypač šiandieniniam jaunimui.

Eddie Jaku (g. 1920 m.), tikras vardas Abraham Salomon Jakubowicz, gimė gausioje šeimoje. Jo tėvas buvo imigrantas iš Lenkijos, besididžiavęs savo nauja šalimi. Deja Vokietija jį išdavė. Knygos autorius išgyveno Holokaustą, po karo su žmona ir vaiku apsigyveno Australijoje, kur pradėjo verslą, prisidėjo prie Sidnėjaus žydų muziejaus įkūrimo. Nacių žiaurumus išgyvenęs senukas perkopė šimtą metų ir laiko save laimingu žmogumi.

„Laimingiausias žmogus žemėje“ – atsiminimai, kuriuose galima rasti saviugdos žanro bruožų. Siūlome knygą įsigyti internetu. Ji įkvėps vertinti gyvenimą. Pirkti online rasite ir daugiau įvairių siužetų knygų, kuriose rašoma apie įdomius veikėjus ar dalijamasi įvairiais patarimais. Pigiau šiuos skaitinius įsigysite per išpardavimus bei akcijas, kurių metu sumažiname kainas. Rinktis padės santraukos su trumpais aprašymais, ištraukomis, puslapių skaičiumi ir net skaitytojų atsiliepimais ar apžvalgomis.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-07-20