Naujausia knyga

Kas, jeigu? Rimti moksliniai atsakymai į nerimtus hipotetinius klausimus

2021 06 04

Buvusio NASA robotikos specialisto Randall Munroe knyga „Kas, jeigu? Rimti moksliniai atsakymai į nerimtus hipotetinius klausimus“ apjungia du dalykus: prajuokina ir padeda sužinoti daugybę įdomių mokslinių dalykų.

Randall Munroe NASA paliko 2006-tais metais. Jis sukūrė sarkastiškų komiksų svetainę xkcd, kuri siūlo linksmą požiūrį į mokslinį pasaulį ir visus geek’us. Šią svetainę kasdien aplanko beveik milijonas žmonių. Kartkartėmis autorius gaudavo elektroninių laiškų, kurių siuntėjai klausdavo įvairiausių keistų dalykų, pavyzdžiui, kas nutiktų, jei į skriejančią kulką trenktų žaibas. Randall Munroe taip patiko šie klausimai, kad jis pradėjo kurti „Kas, jeigu“.

Kas, jeigu ląstelės staiga prarastų galią dalytis? Kiek laiko jūs išgyventumėte?
Kas, jeigu perkūnijos metu plaukiosite baseine, į kurį trenks žaibas?
Kas, jeigu dings mėnulis?
Kas, jeigu įkristumėte į branduolinio kuro baseiną?
Kas, jeigu visi žmonės dingtų nuo žemės paviršiaus? Kada užgestų paskutinis šviesos šaltinis?
Iš kokio aukščio reiktų paleisti kepsnį, kad jis iškeptų iki pasieks žemę?
Kiek LEGO kaladėlių reikėtų pastatyti Londoną ir Niujorką jungiantį tiltą? Ar jų yra tiek pagaminta šiuo metu?

Jei norite sužinoti atsakymus, ši knyga skirta jums! Nors kai kurie klausimai skamba absurdiškai, o autorius į juos atsakinėja šmaikščiai, visgi į problemas jis žiūri rimtai. Randall Munroe vykdo kompiuterines simuliacijas, sprendžia lygtis, konsultuojasi su branduolinių reaktorių operatoriais ir kitais mokslininkais. Jo atsakymai yra aiškumo ir gero humoro šedevrai, išmarginti įsimintinais piešinukais ir infografikais.

Mokslo populiarinimo knyga „Kas, jeigu? Rimti moksliniai atsakymai į nerimtus hipotetinius klausimus“ paaiškina fizikos, chemijos, matematikos ir kitų mokslų dėsnius taip, kad kiekvienas skaitytojas galėtų mėgautis! Tiesa, nebandykite jo aprašytų eksperimentų atkartoti namuose!

Randall Munroe (g. 1984 m.) – amerikiečių mokslininkas, populiarus tinklaraštininkas. Tarptautinė astronomijos sąjunga neseniai jo vardu pavadino asteroidą, kuris pakankamai didelis, kad sukeltų masinį išnykimą, jei kada atsitrenktų į žemę.

Iš anglų kalbos vertė Beatričė Raščiūtė ir Vilma Kacerauskienė

Sudomino trumpas aprašymas? Kviečiame knygą „Kas jeigu?“ įsigyti internetu ir nusiteikti geros nuotaikos dozei. Pirkti online siūlome ir daugiau mokslo populiarinimo žanro leidinių ar knygų, kurioje sutiksite įvairių veikėjų, mėgausitės siužetais bei aprašymais. Daug jų kainuoja pigiau, nes dažnai rengiame išpardavimus ir akcijas. Rinkitės knygas atsižvelgdami į atsiliepimus bei apžvalgas arba įvertinkite santrauką, puslapių skaičių ir ištraukas.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-04