Naujausia knyga

Drugelių kalnas

2021 06 04

Rašytojo R. K. Salters romanas „Drugelių kalnas“ – atmosferinis kūrinys, nukeliantis į nuošalias Pietų Amerikos džiungles ir pasakojantis apie paslaptis, destruktyvius santykius bei beprotišką meilės istoriją.

Garsus detektyvų rašytojas Tristanas Grifinas nusipirko buvusį drugelių ūkį nuošaliose džiunglėse, Pietų Amerikos valstybėje Belize. Apie rašytoją ir jo partnerę Hedą vietiniai žino nedaug. Jie gyvena atsiskyrę ir mažai bendrauja. Tik tiek kiek reikia ir ne daugiau. Po penkių metų bendruomenę sukrečia žinia apie kaimynus „britanus“: Tristanas mirė, o Heda dingo.

Pagyvenęs vietinis policijos konsteblis Altamontas skuba į įvykio vietą. Paprastai nuobodžiaujantis ir laiką iki pensijos stumiantis skaitydamas detektyvus bei svajodamas tapti tokiu tyrėju, kokie aprašomi knygose, dabar jis turi progą pasireikšti svarbioje byloje.

Konsteblis kartu pasiima slaugytojų mokyklos studentę, savo dukrą Filomeną. Atvykę į vietą, jie supranta, kad Tristanas dar gyvas. Mergina spėja išgelbėti nusižudyti bandžiusį rašytoją, tačiau šis lieka be sąmonės. Tuo tarpu Altamonas pradeda Hedos paieškas, tačiau dėl rašytojo būklės pasitraukti iš namelio jie negali. Greitai konsteblis tampa labiau apsėstas Tristano knygų nei noro surasti dingusią moterį.

Netrukus pasirodo ir iš Norvegijos atvykusi Hedos sesuo dvynė, pasiryžusi išsiaiškinti, kas nutiko. Įtampa kelia ir prasidėjęs uraganas, šluojantis viską pakeliui. Keturi žmonės įstringa name, kur pamažu skleidžiasi neįprasta Tristano ir Hedos istorija.

„Drugelių kalnas“ – tipinė uždaroje vietoje atsidūrusių asmenų drama. R. K. Salters sukūrė įdomius veikėjus, priverstus aiškintis paslaptis ir kovoti su laukine gamta. Šis romanas – himnas pasmerktai meilei. Tai skausmo bei netekčių istorija.

Knygos siužetas neskubus, o skaitytojai kviečiami mėgautis tvankia atogrąžų aplinka ir žingsnis po žingsnio atsiskleidžiančiomis emocijomis bei paslaptimis.

Remi K. Salters – Paryžiuje gimęs rašytojas. Jis studijavo klasikines kalbas Kembridžo universitete, bei filosofiją Sorbonoje. Šiuo metu jis kartu su šeima gyvena Vilniuje. Romanas „Drugelių kalnas“ buvo apdovanotas „Rubery“ premija. Rašytojas yra aistringas keliautojas. Šią knygą įkvėpė ekspedicija į Belizo džiungles.

Iš anglų kalbos vertė Ligija Kaminskienė

Sudomino trumpas aprašymas? Siūlome pasitikėti puikiomis apžvalgomis bei atsiliepimais ir knygą įsigyti internetu. Online knygyne pirkti rasite ir daugiau įvairaus žanro literatūros. Daug knygų išpardavimų ir akcijų metu kainuoja pigiau. Pasinaudokite proga! Rinktis paprasta, nes kiekvienas leidinys turi santrauką su aprašymu, puslapių skaičiumi, ištraukomis ir kita svarbia informacija.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-04