Naujausia knyga

Dingusių žodžių žodynas

2024 06 03

NEW YORK TIMES BESTSELLERIS. REESE KNYGŲ KLUBO PASIRINKIMAS

Esmė gimsta žodžių pasaulyje. Netekusi motinos ir būdama nepaprastai smalsi, ji vaikystę praleidžia Skriptoriume – Oksfordo sodo daržinėje, kurioje jos tėvas ir atsidavusių leksikografų komanda renka žodžius pirmajam Oksfordo anglų kalbos žodynui. Mažosios Esmės vieta – po rūšiavimo stalu, kur ji privalo būti nematoma ir negirdima. Vieną dieną po stalu nusklendžia popieriaus lapelis, ant kurio užrašytas žodis bondmaid. Esmė išgelbsti lapelį ir, sužinojusi, kad šis žodis reiškia „vergė“, pradeda rinkti kitus žodžius, kuriuos žodyno sudarytojai vyrai išmetė arba dėl kitų priežasčių nutarė neįtraukti į žodyną.

Augdama Esmė supranta, kad žodžiai ir reikšmės, susijusios su moterų ir paprastų žmonių patirtimi, dažnai būna niekam neįdomūs ir todėl lieka neužrašyti. Ji nusprendžia rinkti žodžius savo pačios žodynui – „Dingusių žodžių žodynui“. Įgyvendindama savo svajonę, ji turi palikti uždarą universiteto pasaulį ir leistis į kelionę su žmonėmis, kurių žodžiai užpildys jos žodyno puslapius.

***

„Dingusių žodžių žodyne“, kurio veiksmas vyksta judėjimo už moterų teises balsuoti įkarštyje ir artėjant Didžiajam karui, pasakojami įvykiai, pasimetę tarp vyrų parašytos istorijos eilučių. Įkvėpta tikrų įvykių, romano autorė Pip Williams ilgai rausėsi Oksfordo anglų kalbos žodyno archyvuose ir rinko medžiagą, kuria remdamasi sukūrė šią itin originalią istoriją. „Dingusių žodžių žodynas“ – nuostabi, lyriška ir verčianti giliai susimąstyti odė žodžiams bei kalbos galiai kurti pasaulį.

Apdovanojimai (2021 m.):

  • MUD Literary Prize – geriausias debiutinis romanas.

  • Indie Book Awards – metų knyga ir geriausias debiutinis romanas.

  • People's Choice Award, NSW Premier's Literary Awards laimėtoja.

  • Australian Book Industry Awards – geriausia meninės literatūros knyga.

Knyga pateko į galutinį knygų nominančių sąrašą (2021 m.):

  • Walter Scott Prize.

  • Christina Stead Prize for Fiction, NSW Premier's Literary Awards.

„Nuostabus, [...] įtraukiantis ir gudriai provokacinis, išgalvotas pagiriamasis žodis realioms moterims, kurių darbas rengiant „Oksfordo anglų kalbos žodyną“ liko nepastebėtas.“ – The New York Times Book Review

„Nuostabus grožinės literatūros kūrinys apie kalbos galią – aukštinančią arba slopinančią.“ – Geraldine Brooks, New York Times bestselerio People of the Book autorė


Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-03