Naujausia knyga

Dingusi dukra

2023 09 03

Po neįtikėtinai sėkmingos knygų sagos „Nuostabioji draugė“ Elena Ferrante talentingai mezga kito pasakojimo giją, gilindamasi į prieštaringus jausmus, saistančius motinas ir vaikus.

Leda – senokai išsiskyrusi dėstytoja, kadaise atsidėjusi vien dukroms, o dabar – darbui. Suaugusioms dukterims išsikrausčius pas tėvą į Kanadą, moteris baiminasi skausmo ir melancholijos sklidinų dienų, bet, savo pačios nuostabai, pasijunta esanti laisva, tarytum nusimetusi gyvenimo naštą.

Vasarą ji nusprendžia vykti viena atostogauti į pietų Italijos pajūrio miestelį. Po pirmųjų ramybės ir susitelkimo dienų moters poilsį sudrumsčia erzinanti neapoliečių šeimyna. Iš pažiūros nereikšminga pažintis įsuka seniai nuslopintų jausmų ir nuoskaudų verpetą.

Šiuo atviru ir jaudinančiu romanu Elena Ferrante pasakoja apie naują moters būtį – rodos, niekuo neišskirtinę, tačiau paliečiančią iki pat gyvasties.

„Įspūdingas literatūros kūrinys.“

Marina Terragni ir Luisa Muraro, Io donna (Corriere della Sera)

„Elenos Ferrante romanas – stulbinantis.“

Concita De Gregorio, D/La Reppublica

„Elena Ferrante – didi rašytoja.“

Giancarlo De Cataldo, Hot

Apie autorę

Elena Ferrante – pasaulinį pripažinimą pelniusių romanų autorė. Pagal knygą „Pražūtinga meilė“ (1992) Mario Martone sukūrė to paties pavadinimo filmą. Pagal antrąjį rašytojos romaną „Apleisties dienos“ (2002) taip pat sukurtas filmas, režisuotas Roberto Faenzos. 2006 m. pasirodė romanas „Dingusi dukra“, pagal kurį Maggie Gyllenhal režisavo filmą su pagrindinę veikėją įkūnijančia Olivia Colman. 2011 m. pasirodė pirmoji „Nuostabiosios draugės“ sagos dalis. Po jos išleistos kitos dalys: „Istorija apie naująją pavardę“, „Istorija apie tuos, kurie pabėga, ir tuos, kurie lieka“ ir paskutinė – „Istorija apie prarastą mergaitę“, 2016 m. patekusi tarp tarptautinės premijos Man Booker laureatų.

2018 m. Italijoje per Rai1 ir Timvision, o Jungtinėse Amerikos Valstijose per HBO rodytas pirmas Saverio Costanzo kurto „Nuostabiosios draugės“ serialo sezonas, 2019 m. – antras sezonas „Istorija apie naująją pavardę“, 2022 m. – trečias sezonas „Apie tuos, kurie pabėga, ir tuos, kurie lieka. 2019 m. leidykla E/O publikavo jos „Atsitiktinę kūrybą“ – 2018 m. laikraštyje Guardian publikuotų tekstų rinkinį, taip pat romaną „Melagingas suaugusiųjų gyvenimas“, pagal kurį Netflix ir Fandango 2023 m. sukūrė televizijos serialą.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-09-04