Renginiai

„ŽAROS“ leidyklos viešnagė Kupiškyje

2023 04 28

Balandžio 27 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje svečiavosi leidyklos „Žara“ vadovė Ramutė Žandarienė – kupiškėnai turėjo progą įsigyti įvairios tematikos knygų. O perkančių buvo tikrai nemažai.

Vakare pristatyta šios leidyklos išleista prancūzų žurnalisto ir rašytojo Žano Moklero (1887–1951) knyga „Po blyškiu Lietuvos dangumi“, kurią išvertė mūsų kraštietė, Vilniaus universiteto profesorė Genovaitė Dručkutė. Renginys prasidėjo iš seno gramofono sklindančia XX a. pradžios melodija, kuri tarsi nukėlė visus į knygoje aprašomą laikmetį. Vertėja pasakojo, kaip ji susipažino su Ž. Moklero kūryba, kaip prancūzas atrado Lietuvą – knygoje labai vaizdingai ir įtaigiai aprašoma jo 1925 m. kelionė po mūsų kraštą. Ž. Mokleras tuo kartu Kupiškio neaplankė, bet ši knyga turi sąsajų su kupiškėnais – ji iliustruota dailininko Kazio Šimonio graviūromis.

R. Žandarienė priminė, kad leidykla šiais metais išleido dar vieną G. Dručkutės išverstą knygą – Oskaro Milašiaus laiškų antrąją dalį. Abu šie leidiniai vasario mėnesį pristatyti Vilniaus knygų mugėje. Leidyklos vadovė tikisi, kad greitai lietuvių kalba pasirodys ir antroji Ž. Moklero kelionių knyga – 1930 m. jis dar kartą svečiavosi Lietuvoje. R. Žandarienė taip pat pristatė naujai atrastą prancūzų kalba rašantį autorių, Kanadoje gyvenantį lietuvį Aloyzą Stankevičių (Alan Stanki) ir jo prisiminimų tritomį, kuris ką tik išleistas lietuviškai.

Kas nespėjote įsigyti naujausių „Žaros“ leidyklos knygų, galėsite pasiskolinti iš mūsų bibliotekos.

Renginio akimirkos

 
Lina Matiukaitė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja

Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-28