Renginiai

Ypatingi sausainiai

2022 12 19

Gruodžio 14 d. Alizavos vaikų dienos centro lankytojai tapo kulinarais. Nusiplovę rankytes, pasiraitoję rankoves, su šypsena jie kočiojo pašaldytą tešlą į plonus lakštus. Pagal trafaretą pjaustė meškiuko Bambuko sausainius. Kiekvienam meškučiui įdavė po migdolo riešutą ir prispaudė prie jo rankytes, kad tvirtai laikytų. Paruoštus sausainius dėjo į kepimo skardą ir kepė iki 160℃ įkaitintoje orkaitėje.

Kol sausainiai kepė, vaikai garsiai perskaitė Beno Bėranto ir Vilijos Kvieskaitės paveikslėlių knygą „Bambukas yra lėėėtas“. Tai istorija apie panduką, kuris džiunglių miestelėnų lenktynėse ne tik visada lieka paskutinis, bet ir sulaukia kandžių žodžių iš kitų bėgikų. Tačiau, kai kas nutinka ir meškutis supranta, kad svarbu priimti save tokį, koks esi.

Susėdę prie didelio stalo, vaikai ne tik gardžiavosi pačių keptais sausainiais, bet ir kiekvienas pasipasakojo, ką jiems gyvenime buvo sunkiausia išmokti padaryti. Vaikai suprato, kad šios knygutės autoriai kviečia būti draugiškiems ir nesijuokti iš kitų nesėkmių. Lėtiems skaitytojams reikia labiau pasitikėti savimi, o greitiems – labai svarbu nepamiršti stabtelėti ir nepamesti galvų.

Atrinkę dailiausius sausainius, po vieną dėjo į popierinius maišelius, prie kurių priklijavo etiketes „Pagaminta su meile“. Bus puiki dovanėlė mylimiems namiškiams!

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė

Foto D. Miknevičienės


Paskutinį kartą redaguota: 2022-12-19