Renginiai

Viktorina „Teisingas žodis – šviesi mintis“

2022 03 29

„Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą...“ (Mikalojus Daukša)
Virbališkių bibliotekoje vyko viktorina „Teisingas žodis – šviesi mintis“, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai ir Ievos Simonaitytės metams. Viktorinos klausimai įvairūs: kada minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena, koks pirmasis istorikas rašęs lietuviškai, lietuvių kalbos ištakos ir t. t. Nepamiršta ir kupiškėnų tarmė, ką reiškia kai kurie kupiškėniški žodžiai ir kt. Kadangi LR Seimas 2022 m. yra paskelbęs Mažosios Lietuvos metraštininkės, unikalios ir talentingos rašytojos Ievos Simonaitytės metais, todėl prisiminėme ir jos kūrybą. Žiūrėjome filmą „Klaipėdos krašto rašytoja Ieva Simonaitytė (1897 m. sausio 23 d. – 1978 m. rugpjūčio 27 d.)“
Džiaugiamės, kad susirinkusieji buvo aktyvūs, daug žinantys, todėl ir nugalėjo draugystė. Buvo išrinkti gražiausi lietuviški žodžiai, surašyti ant gėlės žiedų ir papuošta pavasario šakelė. Visiems įteikti suvenyrai, primenantys apie dalyvavimą viktorinoje.
Atraskime gimtosios kalbos lobius, vertinkime jos savitumą, kasdien kurkime ir puoselėkime savo kalbą.
 
Bibliotekininkė Lidija Mačiulienė
Nuotr. Laimos Čejauskienės ir Vaidos Paliulienės

Paskutinį kartą redaguota: 2022-03-29