Renginiai

Vasara su knyga 2023 metai pabaigtuvės

2023 10 19

„Skaitymas tau tinka!“ – tokiu šūkiu bibliotekos kvietė į kasmetinį, jau aštuntąjį, skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“. 
     Šiemet akcija pateikė naujovę – skaityti kvietė ir įdomiausių bei mylimiausių knygų pasiūlymais dalijosi net trys skaitymo ambasadorės, trys menininkės: vaikų amžiaus grupės ambasadorė – Sigutė Ach, paauglių – Ilona Ežerinytė ir suaugusiųjų – Jurga Šeduikytė. „Skaitymas man siejasi su laisvu laiku. Fantazijai išsiskleisti reikia erdvės“, – teigia J. Šeduikytė, ir argi tai nėra puiki galimybė būtent šiai vasarai? O ką ji patartų visai neskaitantiems? „Galite apsiauti bėgimo batelius, įsikišti ausines ir pradėti nuo audioknygos. Arba paprašyti skaitančio draugo, kad duotų paskaityti jam labiausiai patikusią knygą. Man dar labai patinka nueiti į šviežiomis knygomis kvepiantį knygyną ir užklausti, ką rekomenduotų pardavėja. Aišku, prieš tai papasakojus jai, ką pats mėgsti gyvenime ir ko ne“, – siūlo dainininkė, kompozitorė, aktorė ir rašytoja J. Šeduikytė, jau ne pirmus metus raginanti priimti vasaros skaitymo iššūkį.  
      Norint dalyvauti vasaros skaitymo akcijoje paprasta: reikėjo užsiregistruoti svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir perskaičius knygas suvesti jų pavadinimus. Kam reikėjo pagalbos ją suteikė bibliotekininkė. Štai tokias užduotis reikėjo įveikti nusprendusiems priimti iššūkį: 
     Perskaityti knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis (skaitytojų pasiūlyta užduotis) . Buvo perskaitytos knygos: Uža T. „Viešintų kraštas“, Bilotavičiūtė G. „Tarp Kauno ir Londono“, Kurlansky M. „Havana – aistrų miestas“.
     Perskaityti  knygą, kuri buvo ekranizuota: Šepetys R. „Tarp pilkų debesų“, Bušma B. „Strazdanota vasara“, Owens D. „Ten kur gieda vėžiai“.
     Perskaityti fantastinę knygą: Bradley M. Z. „Raudonojo mėnulio medžiotojai“, Anderson P. „Laiko skydas“, Bunch Ch. „Nematomas karys“.
     Perskaityti negrožinę knygą: Toliatas A. „Tikra tik viltis“, Čekuolis A. „Faktai ir šypsenos“, Šukauskas R. „Nesėdėk namuose“.
     Perskaityti knygą apie laisvę: Šerelytė R. „Pro rūdijančią naktį“, Dirie W. „Dykumų gėlė“, Gordon N. „Gydytojas Avicenos mokinys“.
     Spalio 7 dieną į biblioteką buvo pakviestos iššūkio dalyvės: Danutė Juknevičienė, Birutė Karlinskienė, Zita Vilimienė, Rasa Vilimaitė. Rasa negalėjo dalyvauti. Išdalinti diplomai ir Viešosios bibliotekos dovanėlės. Nors šiemet fantastinė knyga buvo populiariausia, iššūkio dalyvės užduoties atlikimui perskaitė po fantastinę knygą, bet savo skaitymui fantastinės knygos nesirinktų. Pabendravę nutarėme ir kitais metais dalyvauti skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“, o savo malonumui skaityti patinkančias knygas.
 
Bibliotekininkė Egidija Namiejūnienė
Nuotraukos E. Namiejūnienės

Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-24