Renginiai

Tarp knygų puslapių...

2023 02 20

Vasario 15 dieną Kupiškio KC Alizavos padalinio salėje įvyko Alizavos krašto literatų pagerbimo šventė „Tarp knygos puslapių“. Susirinko kūrėjų giminaičiai, Alizavos pagrindinės mokyklos mokytojos ir mokiniai, vietiniai alizaviečiai. Renginį vedė Alizavos padalinio edukatorius Danielius Petrošius.

 Sniegenomis išpuoštoje scenoje poetė iš Bakšėnų kaimo, Bronislava Valinskaitė, skaitė savo eiles apie vasario rytą papuošusias sniegenas.

„Raudonos sniegenos aptupdė krūmą

ir... nereikia jau cukraus kavai!

Mano ryto muzikoj liūdesio natos

išlašėjo džiaugsmo mažais lašeliukais

ir vasaris suskambo spalvotai.

Nebegąsdina paukščiai juodi,

jie gi dangų sparnais suraižo,

kad greičiau suspindėtų saulė.

Ak, gražu... Su kavos aromatu

kasdieniškiausia diena meiliai glaustosi

pilna stebuklėlių mažų užslėptų,

kaip ir ši sniegenų raudona karūnėlė

ant, rodės, liūdno, pilkoko ryto.

Ak, gražu...

Gyvenimo muzikoj vėl džiugesio natos.

Ačiū Dieve, kad leidi mylėti

ir kas rytą gyventi iš naujo.“ 

 

Poetė paskaitė ir naujausių savo eilėraščių.

Pokario „sesutės“ Akvilės Marcinkevičiūtės-Balzienės patriotines eiles išraiškingai skaitė jos dukra Danutė Zovienė, Alizavos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Kuliukienė, dešimtos klasės mokinės Evelina Čereškevičiūtė ir Gabija Morozova.

Danielius Petrošius papasakojo apie tragiško likimo pokario poetę, Akvilės Marcinkevičiūtės-Balzienės draugę, Dianą Glemžaitę, perskaitė jos eilėraščių.

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė prisiminė savo trumpą pažintį su mergina, kolekcionavusia drugelius ir kūrusia eiles, Asta Einoryte. Šeštos klasės mokiniai – Akvilė Šnyraitė, Kamilė Varanavičiūtė, Kęstutis Micėlius ir Dovydas Barzevičius – paskaitė jos romantiškų eilėraščių iš knygos „Drugelių plazdesy sudeginsiu žodžius...“.

D. Petrošius supažindino su Joanos Giedrimienės iš Vainiūniškio kaimo nuotaikinga, jaunesniam mokykliniam amžiui labiausiai tinkančia skaityti, proza.

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė


Paskutinį kartą redaguota: 2023-02-20