Renginiai

Tapybos darbų paroda

2024 06 18

 

Alizavos bibliotekoje eksponuojama alizaviečio Jono Vareikos tapybos darbų paroda.

„Prisipirkau žvakių, iš savo plaukų pasidariau keletą teptukų, susiradęs seną sūnaus guašą ėmiau tapyti naktimis, nors ničnieko nesupratau apie tapybą. Vėliau susipažinau su Žmogumi, kuris parūpino tikrų dažų, teptukų, drobių, molbertą.Šią parodą skiriu Žmogui Angelui, paskatinusiam mane tapyti,“- sako Jonas Vareika.

Birželio 18 dieną Alizavos bibliotekoje vyko parodos pristatymas 6 klasės mokiniams.

J. Vareikos pasveikinti atvyko Jūratė Dovydėnienė, asociacijos „Verslumo raktas“ vadovė.

„Alizaviečiai turi džiaugtis turėdami tokį žmogų su didele širdim. Šitas žmogus turi be proto didelę dovaną – jausmus išreikšti per kūrybą. Norėčiau palinkėti kuo geriausios kloties, didelės sėkmės asmeniniam gyvenime“- sakė J. Dovydėnienė. - „Aš manau, kad Jonas – tai didžiulis talentas, kuris užspaustas mažoj erdvėj. Tai žmogus, kuriam reikia suteikti galimybę, kad jis išeitų į plačią visuomenę. Mano asmenine nuomone, mes kartais matom sukurtus kūrinius, kurie nėra pačios aukščiausios vertybės, ir tai nėra žmonės, apdovanoti ypatingais talentais, bet jie atsirado ten, kur reikia ir kada reikia, juos visi myli, žino ir gerbia. Tačiau taip pat yra ir žmonių, kurie turi tą tikrąjį talentą, pašaukimą, tik jie yra kitoje terpėje ir jų nemato. Tai jokiu būdu negalima jiems ten ir likti. Turime jiems padėti tobulėti ir atsiskleisti. Mes turim surasti galimybę, kad jie būtų matomi. Nes,  kada žmogus daro iš širdies, to negalima palikti šiaip sau“.

J. Dovydėnienė paklausta, galbūt ji ir yra tas „žmogus angelas“, atsakė: „Nežinau, čia reikia klausti parodos autoriaus“.

Jonas Vareika patarė vaikams žiūrėti į pasaulį ne akimis, o siela. Pamatyti ne tik knygos viršelį, bet perskaityti ir turinį. Pasakojo, kad piešimo niekur nesimokė, tiesiog pradėjo ir piešia. Naudoja akvarelę, o piešia dažniausiai naktimis.

Dailės ir technologijų mokytoja Audronė Užtupienė su mokiniais aptarė paveikslų žanrus, spalvas, kompozicijas. Mokiniai išsirinko labiausiai patikusius paveikslus. Vieniems labai patiko peizažuose vaizduojamų vandens telkinių spalvos, kitiems – natiurmortai su gėlėmis.

Jono Vareikos paveikslais labai domisi ir vietiniai Alizavos miestelio gyventojai, ir interneto lankytojai.

Virtuali paroda

https://www.facebook.com/alizavos.biblioteka/videos/472160082135049

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė

Nuotraukos D. Miknevičienės


Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-21