Renginiai

Smagiai vėrė eilėraščių karolius

2023 05 04

Martynas Vainilaitis rašė apie varną, Anzelmas Matutis rašė apie žuvelę. Visi eilėraščiai gražūs ir apie varną, ir apie žuvelę. Kuris poetas labiau patinka tau?

Gegužės 4 d. Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje įvyko Kupiškio rajono ugdymo įstaigų 3–4 klasių mokinių skaitymo skatinimo viktorina „Eilėraščių karoliai“, skirta Dzūkijos krašto poetų Anzelmo Matučio ir Martyno Vainilaičio jubiliejinėms metinėms paminėti. Viktoriną organizavo Kupiškio r. švietimo pagalbos tarnyba. Užduotis ruošė ir renginį vedė Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos bibliotekininkė Renata Petrusevičienė.

Linksma kompozicija „Miško choras“ (pagal A. Matučio eiles) susirinkusius pasveikino Povilo Matulionio progimnazijos šeštaklasės.

Žiniomis apie poetų gyvenimą ir kūrybą susirungė penkios komandos: iš Alizavos pagrindinės mokyklos, Povilo Matulionio progimnazijos, šios progimnazijos Šimonių pradinio ugdymo skyriaus, Subačiaus gimnazijos ir šios gimnazijos Noriūnų Jono Černiaus pagrindinio ugdymo skyriaus.

Mokiniai atpažino poetus fotografijose, išrūšiavo, kuris kurias knygas parašė. Knygose ieškojo nurodytų eilėraščių, išraiškingai juos perskaitė. Minė mįsles apie raštą ir knygą. Iliustravo patarles apie knygą. Šifravo užkoduotą mįslę. Tarpusavyje apsikeitė savo darbo skirtukais.

Vaikų pasirodymus vertino juos atlydėjusios mokyklų bibliotekininkės ir pradinių klasių mokytojos. Mokiniai atvyko puikiai pasiruošę, dirbo draugiškai, todėl ir rezultatas nustebino – beveik lygus.

Kupiškio r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Ligita Stapulionienė apdovanojo visas komandas Direktorės padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis.

 

Bibliotekininkė Danutė Miknevičienė
Foto D. Miknevičienės

Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-04